Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az elektromos autóknál a kWh...

Az elektromos autóknál a kWh (kiloWattóra) olyan, mint a telefonoknál a mAh (milliAmperóra), hogy minél nagyobb, annál jobb?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen. Ugyanaz a jelentése. Kapacitás. Csak ugye más a dimenzió.
2021. márc. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Az egyik teljesítmény a másik áramerősség de a lényeg ugyanaz,nagyobb a jobb
2021. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Egy sem. Akku kapacitás. Csak a kilo a millinek a milliószorosa.
2021. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Illetve marhaságot írtam. Ah az kapacitás, a Wh meg energiamennyiség. De mivel a W=V*A, és vehetjük úgy hogy a fesz konstans, így pont úgy megmutatja a kapacitást.
2021. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Az Ah töltésmennyiség, a Wh energiamennyiség. A kettő között a kapcsolatot a feszültség teremti meg.

Ah * V = Wh


Tehát ha ismered az akku feszültségét és az egyiket, akkor kiszámolható a másik.


A telefonakkuk mindig ugyanolyan feszültségűek (1 cella ~4V), az e-autóknál a különböző típusokban eltérő lehet az akku feszültsége, így az Ah nem lenne jó összehasonlítási alap.

2021. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válasz(oka)t, de én csak arra a válaszra vártam, hogy "Igen, minél több, annál jobb!" 😀
2021. márc. 3. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Kb. úgy képzeld el, mint a benzines autóknál az benzintankot.

Minél nagyobb, annál többet tudsz elmenni töltés nélkül, cserébe nehezebb az autó.

2021. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm #7, életemben semmire nem kaptam még ennyire 1értelmű választ!!! 😀
2021. márc. 3. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!