Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikortól lehet érezni, hogy a...

Mikortól lehet érezni, hogy a vezetés nem nekem való?

Figyelt kérdés

Mindent megcsináltam elsőre már csak a vezetés maradt. 9 órát vettem eddig de mondtam, hogy ez nekem nem megy. Egyszerűen nem megy a lábak váltók és a forgalom figyelése egyszerre. Elmélettel nincs baj de a forgalomban leblokkolok, mert a láb és a kar munkája már elveszi a figyelmet. Nem is tudom minek törölték el a rutin vizsgát pedig az pont jobb lenne nekem és nem egyből a forgalomba mikor még vezető ülésbe sem ültem. Ha vissza térek is a vezetéshez akkor az automatán gondolkodok, mert ott több idő jut a forgalomra.

Szerintetek veszett ügy ez?



2021. márc. 2. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kéred meg az oktatót, hogy rutinozzatok, amíg szükséges? Attól, hogy már nem kötelező, még nem tilos rutin pályára menni.
2021. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj ki a forgalomba bringával! Előbb kis utcákba, majd egyre forgalmasabb helyekre, nehezebb szitukba.
2021. márc. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hellmano válasza:

Nem mindenkinek való a vezetés ezt be kell látni. Először a kérdés címéből azt hittem arról lesz sz, hogy kezdesz öregedni és mikor kell abbahagyni, de te pont az ellenkezője vagy, aki még kezdő. Ha a kezedre meg a lábaidra figyelsz, abból baj lesz előbb vagy utóbb, jó most még nem, mert ott az oktató melletted és figyel (?) ( afigyel szót, azért rakom kérdőjellel, mert múltkor körforgalomban, majdnem elütött egy tanuló vezető úgy, hogy az oktató se korrigált semmit, tehát egyértelmű, hogy az oktató sem figyelt! Ilyen is előfordul sajnos. Nekem anno egy alkoholista oktatóm volt, aki , mindig buliból jött és a Szombati Vasárnapi vezetés alatt tiszta másnapos volt :D Ott döglött mellettem azt se figyelte mit csinálok csak menjünk, szopogatta a mentolos cukorkát, de úgyis bülött a szesz szagtól meg a hagyma szagtól, tudom így azt hiszi az ember ilyen csak a mesében meg a filmekben van, de ez igaz volt :D Mondjuk én a 90-es évek közepén tanultam vezetni, akkor kicsit más volt).


Szóval, ha kb. 20-30 óra alatt még, mindig nem tudsz koncentrálni a forgalomra csak a lábaidra meg a kezedre, akkor lehet tényleg nem neked való a dolog vagy a váltós kocsi. Vigyázz, mert az oktatók nagy lehúzósak, ha kis bizonytalanságot éreznek, akkor biza rábeszélnek a plusz órákra, ami nekik nagy pénz stb. Próbáld még, ha tényleg nem megy hagyd kicsit és térj vissza 1-2 év múlva.

2021. márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!