Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nem büntetnék a vezetés...

Ha nem büntetnék a vezetés közben mobilteló használatát tudnál mobilozni közben?

Figyelt kérdés

Kérdés adott, ha nem büntetnék tudnál arra is figyelni meg a vezetésre is?


Én nem, pedig 5 éve napi szintű gyakorlatom van a vezetésbe, de még ma is félreálltam telefonálni és nem azért mert félek a büntetéstől.

Kollégáim meg állandóan szívnak mert kapják a büntetést mert telóznak. De most nem ez a lényeg, hanem mint írtam, ha nem büntetnék tudnád csinálni?


Írd le kérlek mennyi idős vagy mióta vezetsz és mi a nemed. Nem tudom miért fontos, de jó lenne azt levonni, hogy nők azok akik több dologra is tudnak figyelni.


Én 23 éves vagyok és fiú, 5 éve vezetek, 1 éve kukás autót, tehát hivatásos fiú vagyok.



2021. márc. 4. 23:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Kihangosítóval tudnám, hiszen a többiekkel is tudok beszélgetni az autóban, de még úgy sem akarom, kézben tartva meg főleg nem. Sose tudni, mikor lesz szükség hirtelen mindkét kézre. Persze most nem üres, nyílegyenes országútról beszélek.
2021. márc. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Kukásautót vezetni kicsit már, mint mondjuk 9 órát letekerni az autópályán. :)


Nagyon sok ember nyomkodja a telefont vezetés közben, ha figyelsz ezt látni fogod a kukásautóból is. Ilyenkor a figyelmük megoszlik és ha szerencséjük vna nem törik össze magukat és másokat sem.

2021. márc. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem a törvényekről szól. Hanem arról, hogy felelősséggel tartozunk egymás iránt az utakon. Ha legális lenne a telefon, ugyanúgy nem használnám és rohadtul szigorúan is venném a témát. Most két hete is összetörte egy paraszt a kocsim, és még kiszálláskor is ott volt a kezében a telefon! Másfél évig restauráltam a 35 éves jószágot, és miatta megint b@szhatom a rezet a műhelyben, hogy kocsi legyen belőle nyárra. Mindezt azért, mert valaki képtelen vezetés közben is meglenni telefon nélkül. Szóval ne a törvényekért ne telefonozzunk vezetés közben, hanem azért, mert felelősséggel tartozunk egymás életéért, egészségéért és a kocsijáért minden pillanatban.
2021. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
10%

Simán menne! Akinek nem megy lehet rosszul hangzik de annak nem kéne jogsi, lévén ha a telefon elvonja a figyelmét mi van akkor ha ül valaki mellette és beszél hozzá?


25-4-éve jogsi kicsit több mint 2,5-éve saját autó napi szinten, előtte szüleim autója 1-2 naponta 2-3 óra vezetéssel.

2021. márc. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
"Ha nem büntetnék..." - az a baj, hogy nem is büntetik, legalábbis nem úgy, ahogy kellene. Kb. minden második, harmadik szembejövő autóban rá van tapadva a sofőr fülére a telefon...
2021. márc. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Telefonálni szoktam néha, semmivel nem veszélyesebb, mint beszélgetni vagy hangoskönyvet hallgatni, mindegyik ugyanúgy megosztja a figyelmet. Illetve néha képeket meg videókat csinálok vezetés közben, de a messengerezést, meg nyomogatást én is rossznak tartom, mert bármi történhet azalatt, amíg nem az utat nézik.
2021. márc. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudnék. Amikor ránézek, egyből térek le a sávomból. Ezért nem is szoktam használni a telefont útközben.
2021. márc. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Korábban nem zavart, de mostanában csak kihangosítóval használom. Főleg mióta egy kritikus helyzetben hívott fel a nejem. Nem gondoltam arra, hogy három felé figyelni + a telefon elég nehéz ügy. Végülis megúsztam, de azóta csak kihangosítóval.
2021. márc. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Tudni tudnék főleg úgy hogy automata váltós kocsim van de nem szeretek vezetés közben telefonálni
2021. márc. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Örülök, ha nem fulladok le. 😆
2021. márc. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!