Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha március 16-an van vezetési...

Ha március 16-an van vezetési idő pontom akkor az valószínűleg elmarad?

Figyelt kérdés
Valószínűleg majd nem lehet vezetni és elnarad? Fel hívjam majd oktatót vagy szól magától is szerintetek?

2021. márc. 5. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg elmarad, de azért hívd majd fel, ha előtte egy-két nappal még nem jelentkezett.
2021. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet sem vezetni, sem vizsgázni.
2021. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínűleg, hanem biztos.
2021. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
62%

5) A felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény (a továbbiakban: Fktv.) 2. § 8. pontja szerinti kontaktórás formában

szervezett oktatást, képzést – ideértve az Fktv. 1. § (2) bekezdése szerinti jogszabály alapján szervezett oktatás és képzés felnőttképző által történő megszervezését is – a képzésben részt vevő személyek és az oktató közötti személyes találkozást nem igénylő kapcsolatban alkalmazott digitális eszköz segítségével megvalósuló módon vagy zárt rendszerű elektronikus távoktatás, illetve távoktatás formájában kell megszervezni, befejezni abban az esetben is, ha azt jogszabály, támogatói okirat, támogatási szerződés, felnőttképzési szerződés, hatósági szerződés vagy képzési program egyébként nem teszi lehetővé.


A személyes kontaktórát igénylőknél nekem nem egyértelmű a helyzet, mert nem tiltja kifejezetten. Ezenfelül pl. a mai kormányinfón elmondták, hogy az érettségizők kiscsoportban továbbra is folytathatják a felkészülést személyesen, ha szükséges. Akkor a vezetés miért ne folytatódhatna? Vizsgáztatás mondjuk biztosan nem lesz, de engem személy szerint az nem érint.

2021. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Ezt jól megszivtam. Igy is mennyit vártam. Meg iskolát is kellett váltani. Na mindegy egyszer csak meg lesz a jogsi.
2021. márc. 5. 18:33
 6/8 anonim válasza:

2. §

A felnőttképzésben

a) a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény 2. § 8. pontja szerinti kontaktórás képzés nem tartható, és

b) szakmai vizsga nem szervezhető.


Ez volt tavalyi rendelet, amikor nem lehetett vezetni sem.

2021. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én 3-án megbuktam, 12-én mentem volna újra vizsgázni, szóval nagyon "boldog" vagyok jelenleg.


Az én autósiskolám még nem írt ki semmi konkrétat, de egy másik iskolánál már láttam, hogy se vezetés, se vizsga (amit amúgy nem értek, az autóban max 3 fő van de általában 2, egy Lidl-ben meg 1 járólapon minimum 82 fő).


Szerintem figyeld az iskolád weboldalát/facebook oldalát, de biztosan hívni fog az oktatód is, ha nem holnap, akkor jövőhét elején.

2021. márc. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt most megint sokan megszívják. Remélhetőleg 22. után minden folytatódik a régiben...
2021. márc. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!