Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten ha jól látom...

Budapesten ha jól látom működnek a Taxis cégek, közlekedhetek 8 után Taxival ezek szerint?

Figyelt kérdés
Jelenleg a kormány által elrendelt kijárási tilalom van 8 után, viszont ha jól érzékelem a Taxi társaságok folyamatosan működnek. Megállíthatják a Taxikat a rendőrök pl? Ez lehet, hogy egy kiskapu a 8 óra utáni közlekedésre?

2021. márc. 20. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Este 8 után szabad közlekedni. Közlekedhetsz gyalog, kerékpárral, motorral, autóval, taxival, tömegközlekedéssel - a közlekedési mód nem számít. Csak az a lényeg, hogy olyan ügyben közlekedj, amit a jogszabály felsorol az engedélyezett indokok között. Ha ez megvan, mert mondjuk dolgozni mész este 10-re, akkor akár taxival is utazhatsz.
2021. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy utazhatsz taxival, mint mondjuk busszal.

Szépen néznénk ki, ha a taxikat nem állíthatná meg a rendőrség. Az összes körözött bűnöző taxival járna. :D


Ha belefutsz egy ellenőrzésbe és nincs valós indokod (nem munka miatt utazol), akkor ugyanúgy meg fognak büntetni a kijárási tilalom megszegéséért.

2021. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, gyorsan helyesbítek: tisztában vagyok vele, hogy csak indokolt esetben lehet most utazni 8 után, ami voltaképp csak munka lehet, vagy gondolom egészségügyi vészhelyzet (igazolt).

Én nem ezekre gondoltam.

Több helyen látok hirdetve pl házibulikat, ahol meg is jelennek szép számmal és azon gondolkodom, hogy onnan hogyan jutnak haza pl az emberek? Ha taxival mennek haza, lehet hogy kockázatmentesebb?

2021. márc. 20. 23:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A taxit ugyanúgy megállíthatják közúti ellenőrzésre. Tehát csak ezért autó/bkv helyett taxizni szvsz hülyeség és pénzkidobás.
2021. márc. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Több helyen látok hirdetve pl házibulikat, ahol meg is jelennek szép számmal és azon gondolkodom, hogy onnan hogyan jutnak haza pl az emberek?"

Úgy, ahogy jólesik nekik. Gyalog, taxival, tömegközlekedéssel vagy ha nem isznak (de akkor meg minek mennek buliba?), saját autóval. A munkáltatói igazolás igazi jolly joker: nem csak azokra a napokra érvényes, mikor a beosztásod szerint tényleg reggel 5 előtt vagy este 8 után kell elindulnod dolgozni, hanem minden más napra is. De tudok olyanról is, aki irodában dolgozik, esze ágában sincs, hogy a kijárási korlátozással érintett idősávban dolgozzon, mert bőven elég neki reggel 8-tól délután fél 5-ig nyomni az ipart, főleg úgy, hogy nagyrészt home office-ban van, de megkérte az igazolást, hogy ne büntethessék meg.

Leleményes nemzet a magyar, minden szabályt ki tudunk játszani. A nép egyszerű fia kicsiben a fent leírtakat követi, mert a kormány ezt a kiskaput hagyta meg neki, cserében elnézi, hogy Pénztáros Lölő magánrepülővel viheti Dubajba nyaralni az új babáját. A Kádár-rendszer közmegegyezése a mai napig működik.

2021. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan gyakrabban állítják meg a taxit (ha utasa van), mert tudják, hogy sokan ezzel trükköznek. Ha biztosra akarsz menni, akkor veszel egy robogót és szerzel valahonnan egy woltos, netpincéres vagy boltos táskát. Én woltozom motorral és még sose állítottak meg, pedig szinte minden este kint vagyok december 11 óta. Volt, hogy vendégségből így mentem még haza éjfél fele, mert nem tudtam volna ott aludni. Elvittem a woltos táskám üresen direkt ezért.
2021. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 ez tetszett. :)

Ezen egyébként már gondolkodtam, mert nekem is van papírom a munkáltatomtól és ráadásul elég hektikusan dolgozom, plusz ugranom is kell ha berántanak. Szóval... pl bármikor ha furikázok valamerre öncélúan - persze azért nyomvonalakban a munkahely és a lakóhelyem közötti útszakaszokon - és megállítanak, működni fog ha azt mondom, hogy munkába megyek vagy onnan jövök?

2021. márc. 20. 23:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

A rendőr erre rákérdez (saját fülemmel hallottam, ahogy egy autós futártól megkérdezi, hogy most dolgozik-e). Ha nem dadogsz össze-vissza, hanem magabiztosan rávágod, hogy igen, akkor működik.

2021. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#6 Na ez nagyon tetszik. :D Tényleg leleményes a magyar, sose jutott volna eszembe. :)
2021. márc. 20. 23:31
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy bírom, hogy sokan ennyire halálkomolyan veszik ezt a 8 óra utáni tilalmat? Nem arról beszélek, hogy nem kell vigyázni, és betartani a szabalyokat, de úgyis mindegy, hogy este 8 utan mész ki valahova, vagy napközben a nagy tömegben. Szóval csak az nem megy ki, aki nem akar, picit kell gondolkozni csak. Kiskapuk, vagy sem, lássuk be, ez tényleg olyan szabály, hogy kár annyira szentírásnak venni, hacsak nem házibuliba mész.
2021. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!