Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen közlekedési szabályok...

Milyen közlekedési szabályok érvényesek egy 300W feletti elektromos segway-re?

Figyelt kérdés
Azt eddig értem, hogy leginkább csak a bicikliúton lehet vele közlekedni. De ha pl. 300W feletti a motorja, akkor minek minősül? Hiszen egy valamire való Segway motorja simán 350-nél kezdődik. Buntetik-e az ilyesmivel való közlekedést a bicikliúton? Ezt egyébként nem tudom elképzelni, hogy hogyan állapítja meg a rendőr ott helyben, hogy hány wattos motor hajtja. És mi van ha a járdára tévedek? Az már büntetendő? Kötelező biztosítás kell egy ilyen szerkezetre? Ke-e bukó, stb. hozzá (a "szabály" szerint)? Azt a részét értem, hogy a kresz nem igazán ismeri egyelőre az ilyen kütyüket és hogy nincs rá igazán szabályzás. Amire én használni szeretném, leginkabb bicikiúton (ami nem mindig van) közlekedve munkába, stb. járni vele 10 km-es körzetben. A rollert elvetettem, mert egyszerűen jobban érezném magam egy segway-en. Ja Segway alatt a karnelkili, oldalt két kerekes e-járgányt értem. Köszönöm a válaszokat.

2021. márc. 28. 12:33
 1/3 Alex Fly ***** válasza:

Közlekedési szabályok nem igazán érvényesek rá, mivel nem jármű. Ha a paraméterei alapján kellene besorolni (két kerék, 350Watt motortrjesítmény), akkor ezek alapján smkp lenne, ha megfelelne az azokra vonatkozó feltételeknek. Ezek hiányában nem vehet részt a közúti forgalomban...

Maximum a járdán használhatod, a gyalogosok zavarása nélkül.

A kerékpárúton csak akkor, ha nincs járda.

2021. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én ez utóbbit fordítva gondolom az eddig olvasottak alapján, csak kerékpárúton használhatom, ha van.
2021. márc. 28. 17:35
 3/3 Alex Fly ***** válasza:

@2: a kerékpárúton alapból tiltva van más járművek közlekedése. Egyedül a smkp-k számára van megengedve , lakott területen kívül, ha azt tábla nem tiltja, legfeljebb 20 km/h sebességgel.

Mivel a segway nem kerékpár, így egyértelműen tilos.

Ha jóindulatúak vagyunk és megengedjük, hogy a járdán, a gyalogosokra vonatkozó szabályok szerint elgurulhass, akkor ezt annyiban módosítom, hogy a KRESZ 21.§ (1) alapján használhatod...

2021. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!