Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Teherautóval vezetek 2x...

Teherautóval vezetek 2x 4.5órát köztük tartok egy 45perces szünettet, de én még szeretnék vezetni 2órát akkor mennyit kell pihenni 45percet vagy 60percet?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
11 órát.
2021. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Vezetsz napi 9 órát + még 2-őt akarsz? Azt mégis hogyan?

Max. 10 órát vezethetsz naponta, heti 2 alkalommal.

2021. ápr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Jó lenne megtanulni a vezetési időket, mert a rendőr magas órabérért magyarázza el.

De egy héten kétszer vezethetsz 10 órát is, ha a többi időt betartod.

2021. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
10 órát lehet max,ha 10-et megyünk úgy a legjobb megcsinálni hogy mész 3-at utána 45 perc pihenő aztán megint 3 óra szintén egy 45 perc pihenő és a végén még mész 3 órát. Lehet úgy is hogy 2x4,5 óra közte 45 perc pihenővel de ha utána még menni akarsz 1 órát akkor úgyis tartani kell még egy 45 perces pihenőt. Este meg rosszabb ha 1 órád marad mert le is kell parkolni az meg nem biztos hogy sikerül ezért hagyunk a végére is 3 órát.
2021. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sose 45 percet veszek ki, hanem minimum egy órát.

És 3 óránál se vezetek többet ha csak a parkoló nem úgy adja ki.

2021. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a pihenőidők mind minimumértékek. Magyarán a szabályban előírt minimum szünetet, pihenőidőt tartanod kell, de lehet jóval több is. Ha lejárt a 45 perces szünet, nem jelenti azt, h egyből indítanod kell, és menni. Persze van olyan cég, ahol ezt elvárják... én oda nem is mennék.
2021. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!