Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motorkerékpárok miért közleked...

Motorkerékpárok miért közlekedhetnek a járdán?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam, hogy egy motoros felhajtott a járdára, és ott közlekedett 15-20 métert amíg elért egy büféhez. Mindeközben két rendőr épp ott evett, és nem érdekelte őket. Ezzel szemben a kerékpárosok ellen hadjáratot indítottak, és keményen birságolják azokat akik a járdán közlekednek.

2021. ápr. 10. 05:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a kérdésed átfogalmazva: miért nem intézkednek a rendőrök a járdát szabálytalanul használó motorosok ellen?
2021. ápr. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 igen, így is fogalmazhatunk.
2021. ápr. 10. 07:17
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem közlekedhetnek, de várakozni várakozhatnak. Mennyivel lett volna jobb, ha az úttesten áll meg, leszáll, majd feltolja a járdára, ott eltolja 15-20 métert, és ott zárja le?

Más lenne a helyzet, ha tényleg közlekedik, azaz mondjuk teljes hosszában végig megy a járdán, és nagy sebességgel.

2021. ápr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
20méter az kb 4-5 autóhossznyi táv. Szerintem ezt igenis veszélyes a gyalogosok között megtenni.
2021. ápr. 10. 07:36
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd fel a rendőröket. Lehet ők is hsmbzrgereztek, azért nem intézkedtek?

Voltak ott gyalogosok, akiket veszélyeztetett? Gyorsan haladt?

Nem kérdezted meg, miért nem tolta inkább?

2021. ápr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Nincs jobb dolga néhány embernek, mint a másikat piszkálni,én motoros futár vagyok, és felhajtok a járdára mert nem fogom tolni a 150kg-os motoromat, és időm sincs rá, a rendőrök meg nem piszkálnak minket, mert ők is szoktak rendelni étteremből, amit futár visz nekik.....gondolom ennél jobban nem kell megmagyarázni....
2021. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez olyan kerékpáros sérelemnek tűnik....a rendőröket kell megkérdezni, ha netán megbüntet kerékpárral, de hosszan kerékpározni a járdán, nem ugyanaz, mint motorral 15-20 métert parkolóhelyet keresni.
2021. ápr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nemugyanaz. Bringával közveszélyes a járdán tekerni, viszont egy 2mázsás 100lóerős motorral teljesen rendben van.
2021. ápr. 10. 09:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Rendben. Te nem kérdezel ezek szerint, hanem megerősítást vársz csak. Tőlem nem kapsz.
2021. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor a költöztető autót, a péket, az áruszállítót sem szabad hagyni dolgozni, mert téged megbírságolt a rendőr! De a mentőautót is jelentsd fel, mert az 15-20 mázsa( 2T) és sz is veszélyes! Ha problémád van a magyar szabályokkal, miért nem nyújtasz be panaszt a megfelelő törvényjavaslatra? Ne haragudj de úgy viselkedsz mint egy pici gyerek...,,ha engem sarokba állított az óvónéni, akkor Mórickát is állítsa sarokba kérem"🤣
2021. ápr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!