Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell kamiont vezetni?

Hogy kell kamiont vezetni?

Figyelt kérdés
Mikre kell figyelni?

2021. ápr. 14. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hogy ne menj neki semminek. Pont mint autóvezetésnél.
2021. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
A nálad kisebbekre mindenképp.
2021. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Kamiont vagy teherautót? Kamionnak csak a nyerges vontatót hívják, a solo teherautó nem kamion. Teherautónál személyautóhoz képest a legfőbb különbség, hogy nagyobb, hosszabb, a hátulja jobban kaszál, így hely kell neki a kanyarodáshoz, nagy ívben kell kanyarodni és figyelni a környezetedre. A váltó egy személyautóval ellentétben akár 8-16 sebességes is lehet. A sebességeket itt nem csak pakoljuk egymás után, hanem a terhelésnek és az útviszonyoknak megfelelően választjuk meg. A fordulatszám tartomány is egészen más, mint egy személyautó esetében, de általában azt jelölni szokták a fordulatszámmérőn, hogy mi az ideális. Hidraulikus helyett légfék van benne, ami szintén megszokást igényel. Az úgynevezett fékkésedelmi idő miatt először szokatlan lehet, hogy mikor megnyomod a fékpedált, nem rögtön kezd el lassulni a jármű, így reflexből jobban rányomsz, aztán bólintás. Ehhez képest a kamionnál az a különbség, hogy a jármű legnagyobb része egy pótkocsi, közvetlenül mögötted már a pótkocsi van, így a járművel egészen más ívet kell bejárni, mint ahogy korábban megszoktad, de gyorsan rá lehet érezni.
2021. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. Te se sok kamiont vezettél még.
2021. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 #3 azt írta le amit tanítanak. Én nem pontoztam le, az oktatás hibája, hogy 380 ezer +gki 150 ezer forintot rávág az ember erre aztán utána meg könyörög ilyen ocsortány cégeknek, hogy vegyék fel mint pályakazdőt az embert mert xarba se veszik mivel tudják milyen az oktatás.. tolatni nem tanítottak meg , semmit, mert nem volt idő, mert sokan gyakorlattal mennek oda.. hiába máshol négyszer annyi a jogsi ára és ott megtanítják , itt nem olyanok a fizuk..
2021. ápr. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Legalább vettem a fáradságot és azt leírtam amit tanítanak. Igazatok van, még csak nem rég vizsgáztam C+E-ből, most készülök GKI-ra. De legalább megpróbáltam válaszolni a kérdésre valamit, amit hozzá tudok szólni. Mennyivel hasznosabb az a válasz hogy "ne menj neki semminek"? Ha megkérdezik hogyan kell húslevest főzni, akkor ezek szerint az a válasz hogy "fazékban" hasznosabb mint egy recept amiből esetleg kimarad valami, de legalább el tudsz indulni annak a mentén. Vegyétek a fáradtságot és böffentsetek ide valami hasznos, egy mondatnál hosszabb releváns választ. Talán én is tanulok tőletek, mert akkor ezek szerint ti tapasztaltak vagytok. Majd ha sikerül érdemben hozzászólni, utána lehet leszólni.
2021. ápr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!