Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő után tudtatok /...

Mennyi idő után tudtatok / mertetek egyedül vezetni, miután megszereztétek a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Azt szokták mondani, hogy x km-t még valakivel (egy olyannal akinek már régota van jogosítványa) együtt kéne vezetni a jogsi után, hogy legyen rutin meg ilyesmi. Nektek ez mennyi idő volt?

Én már őszintén nagyon szeretnék egyedül vezetni, járkálni mindenhova (anélkül hogy bárki is velem jöjjön mert még kezdő vagyok), már október óta vezetek, és kb 50 óránál járok, mert biztosra megyünk az oktatóval (meg ugye voltak idők amikor nem tudtunk menni és akkor kiesett egy pár hét) és mostanában fogok vizsgázni.

19/l



2021. ápr. 24. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más. Amikor úgy érzed készen állsz akkor menj csak egyedül. Én kb. fél évig még mindig mentem valakivel, de lehet hogy kevesebb, majdnem minden nap vezettem. 20/f
2021. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anno az első nap 100 méterre is beültek mellém, másnap már helyben egyedül elközlekedtem..., nagyobb városokba, hosszabb távakon pedig kb fél évig ültek mellettem. De nem azzal volt a gond, hogy én féltem, hanem szüleim akartak meggyőződni arról, hogy tudok vezetni.
2021. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal. Nemhogy egyedül "mertem" vezetni, de máshogy nem is voltam hajlandó. Szülőknek nem volt autója, nagyapám ajánlotta fel, hogy ha szeretnék, akkor gyakorolhatok az övével, de csak úgy, hogy ő is jön. Nekem ezzel két problémám volt:


1. Végtelenül jó ember volt, de tanár. Tanárnak is nagyon jó volt, imádták a diákjai, de akkor is tanár. Én abból nem kértem. Levezettem a 30 órát + még egy kicsit, sosem volt gondom a vezetéssel, vizsgám is meg lett könnyen, szóval kellően és úgy gondolom megalapozottan magabiztos voltam ahhoz, hogy ne akarjak egy tanárt magam mellé még a sikeres vizsga után is.

2. Magabiztosság és figyelmesség ide vagy oda, mégiscsak tapasztalatlan kezdő voltam. Én úgy éreztem, hogy ami tanulnivalóm van, azt csak tapasztalattal lehet megszerezni, nem pedig úgy, hogy valaki ül mellettem és magyaráz. Ilyenformán inkább mentem volna egyedül, hogy ha netán véletlenül a tapasztalatlanságom balesettel végződik, akkor annak én igyam a levét, ne az utasom.


És hát emiatt végül soha nem is gyakoroltam vele, volt 2 vagy 3 év, mire saját autót vettem, addig nem vezettem egy métert sem. Ott folytattam ahol abbahagytam és egyedül beletanultam.

2021. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok: a hosszabb távokról meg annyit, hogy az autót meló miatt vettem ingázáshoz, szóval mikor vizsga után először elkezdtem vezetni egyedül, az 20km volt oda-vissza, nem tudom, hogy számodra friss jogsisként ez hosszúnak minősül-e. Májusban vettem amúgy az autót, június végén mentem először hosszabb útra, az 120km volt, meg aztán este vissza. Szóval ahogy #1 írta, mindenkinek más, én sosem tartottam a vezetéstől. A hosszú táv egyébként semmivel nem különbözik a rövidtől, sőt, szerintem országúton vagy autópályán menni 100+ kilométert sokkal egyszerűbb, mint városban menni. Úgyhogy ha városban már mersz és tudsz egyedül közlekedni magabiztosan, akkor nem kell tartani a hosszabb távoktól sem, mert azok sokkal könnyebbek általában.
2021. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Miután letettem a jogsit bátran beültem volna akárhova egyedül vezetni mert anyámnak nincs jogsia apám meg nincs is egyáltalán, csak volt egy kis bökkenő:nincs kocsim 😅😅😅
2021. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag azonnal tudtam és mertem, nyilván rutint azért kellett szerezni még
2021. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig valaki mellett vezetni? Mi ez a b*ziskodás? Nekem mikor meglett egyből bevállaltam volna akár németországot is. Vagy tudod vagy nem, a rutin meg jön magától. Inkább minthogy valaki mindig bele szóljon hogy mikor hova megyek.. pont ezért lett jogsim.
2021. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mertem? Azonnal. Nem vagyok punci. Vettem egy ócska Skodát gombokért, ősök nem is tudtak róla (elvégre 18 évesen már azt csinálok amit akarok).

Na aztán azon tanultam vezetni, mert amit a tanfolyamon tanítottak, az lófazs.

De hogy mikor tudtam...? Még most sem, pedig huszonsok éve vezetek napi szinten.

Röhrl, Vatanen, McRae - ők tudtak, tudnak vezetni. Én közlekedek és igyekszem túlélni. Eddig egész jól teljesítek...

2021. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kénytelen voltam vizsga után egyből egyedül menni. 30 km-re vettem meg az első autóm, én hoztam haza. Fura volt mert dízelen vizsgáztam, de pár hónapig eléggé paráztam de nem volt semmi baj végülis. Páromnak ninca jogsija, szóval mikor ketten mentünk akkor sem tudott segíteni.
2021. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azonnal, persze. Minek várni vele?
2021. ápr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!