Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem szabad motorkerékpár...

Miért nem szabad motorkerékpárral így tolatni?

Figyelt kérdés
Most csinálom az A jogsit, és az oktatóm úgy tanítja, hogy motorkerépárt tolni kizárólag gyalog lehet. Nő vagyok, és számomra elég nehéz hátrafelé tolni, viszont ha rajta ülök és lépegetek hátrafele akkor nem okoz gondot a tolatás. Talán 190kg a motor (er6n 2008),ami nekem már hátrafelé mozdíthatatlan, főleg ha picit egyenetlen vagy meredek az út.

2021. máj. 8. 14:10
 1/6 anonim válasza:
Tanuld meg minden irányba tolni, megvan a technikája. De rajta ülve is lehet. Sokszor én is így szoktam (én is nő vagyok, lassan 25 éve motorozok).
2021. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A gyakorlópályán beton út van, nem aszfalt. Az is már sok helyen gödrös és ha pont egy kisebb kátyuban állt meg a kerék akkor onnan nem tudom megmozdítani, csak ha rajta ülök.
2021. máj. 8. 14:24
 3/6 anonim válasza:
Hát ezzel én is így vagyok... Tolja ki az oktatód, ha nem engedi, hogy az eszedet használd.
2021. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogyha egy ilyen helyzetet nem tudok megoldani, akkor kénytelen leszek A2 kategóriát csinálni, ahol egy 120 kilós motorral kell vizsgázni.
2021. máj. 8. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt majd ha végeztél, felejtsd is el :D Nyugodtan tolathatsz úgy, hogy rajta ülsz, sokkal könnyebb, ha leér a lábad a motoron ülve. Azt tudom elképzelni, hogy azt akarja, a motort tologatva is magabiztos legyél, vagy ha feldől, akkor ne a lábadra dőljön. Gyakorlat nélkül fura így tolatni, könnyebb felőlni, mert máshogy klel egyensúlyozni. Megszokható, de gondolom nem akarja, hogy most gyakorold. Amúgy az A2-es motor se 120 kg, mivel minimum 245 cc, márpedig a legkönnyebb rendszámos 250 cc motorok is 130 kg fölött vannak (pl Yamaha WR250).

Esetleg kérdezd meg tőle, hátha elmondja.

2021. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Pont megoldod a problémát... Nem értem, mi a baja.
2021. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!