Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A XVII. kerületben Rákoshegyen...

A XVII. kerületben Rákoshegyen a Ferihegyi úton miért van ekkora forgalom? Ki miért megy itt keresztül?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 10 évben feltűnően megnőtt itt a forgalom, 8-tól 18 óráig folyamatos kocsisor van. Gyalog átmenni, járművel kiállni csak a vasúti sorompó lezárásakor lehet. A környező utak szinte üresek. Délutánonként a Pesti út összes sávján nincs annyi jármű, mint itt. Miért erre jön mindenki, hogyha az applikációk is mutatják, hogy dugó van, és csak 10-zel, 20-szal lehet autóval haladni? A környékbeliek szenvednek a zajtól, a kertekben ehetetlen a gyümölcs a közlekedés porától és füstjétől. Repedezik a házfal. A Bakancsos utca, Táncsics Mihály út, Lőrinci út szinte üres, az miért nem jó? Csak ha minden másnap menne valaki arra, már nagy felüdülés lenne! Épp most határoztam el, hogy a hét szabiról visszamegyek dolgozni már szerdán, mert nem bírom itthon a motorzajt! Majd télen kifestem a lakást.

2021. máj. 25. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bakancsos - Táncsics - Lőrinci is forgalmas. Ahol nem látok jelentős mozgást az az „új” Ferihegyi út.
2021. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik forgalmas. Mivel az M0 végül a várost messze kerüli el, a belső, városrészek közti forgalom lebonyolítása ezeken az utakon maradt. (Mondjuk a jelenség nem új, az 1990-es évek vége óta tuti vannak dugók arrafelé, meglehetősen rendszeresen.)
2021. máj. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom, nem vigasztal, de ahol lakom (Régiakadémia), itt is a Cinkotai út reggelente be van állva a Pesti út irányába. Sokszor úgy, hogy a buszgarázsnál lévő körforgalomban is állnak. Aki ellenkező irányban menne a szinte forgalommentes irányban, elakad ott.

A felüljáró építése óta valamivel jobb a helyzet.

Amit mostanában tapasztalok: reggelente szokatlanul nagy a forgalom a város belseje felé.

Pl. Pécel irányából sok éve dugó van az elágig, de sokszor tovább is. Kifelé gyér forgalom volt.

Most, amióta olyan csuda jó a helyzet a pörköltszaftos malac szerint, a dugó Új-Akadémiáig húzódik. Jó, de kifelé is Bakancsos-elág tuti be van állva.

2021. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak a költözés lesz a megoldás! De a házat csoda, ha el tudjuk adni. Aki jön megnézni, félóráig nem tud átjönni a mellékutcából, ahol leparkolt. Visszaül a kocsiba és elmegy. Nekem a Cinkotai úton is jobb lenne lakni, azon van bicikliút legalább. Aki akar tömeges BKV busz lehagyós videót csinálni, annak érdemes arra tekernie.
2021. jún. 18. 18:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma felvettem kamerával, a Táncsicson 8-10 autó elment mellettem, amíg végig bicikliztem rajta. Mintha vasárnap este lenne, de csütörtök délután 4 van. Átmentem a Ferihegyi útra. 12 perc után lehetett átkelni rajta, de csak mert jött a vonat. 20-szal mennek a kocsik, dugó van. Ha az M0-ás mellett lenne bicikliút, én azon mennék Nagytarcsától, és szemből visszajönnék Vecsés felől a repülőtér mögött. Nekem úgy is megérné, időben nem lenne több. Legalább mennék, és nem egy helyben állnék. De amennyit adóztam már, abból kijönne Ecserről Rákoshegyig a bicikliút, és akkor még rövidebb lenne a kerülő. A dűlőutak megvannak, csak le kell egyet aszfaltozni. Ez azért jutott eszembe, mert múltkor valaki írta, hogy mindent az autósok fizetnek, én meg csak megtűrt személy vagyok az úton, mert nem fizetek se súlyadót, se kgfb-t, se műszaki vizsgára nem kell vinnem a biciklit, úgyhogy fogjam be a számat, mert ingyen potyázom az ő pénzükön, és kerülgetniük is kell. Ez rosszul esett. Kevés önbizalmammal is azt merem állítani, hogy 10-ből 8 autósnál én többet fizetek be az államnak, mint ő. Meggyőződésem. Látom, milyen trágyadombok is mennek még. Ráadásul én védem a gyereke tüdejét, ami nem szándékos, de igaz.
2021. júl. 22. 17:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma is közlekedésre alkalmatlan a Ferihegyi út! Szombat dél van. 5 percenként lezárják a vasutat, a keresztutcákból tolongva jönnek ki a kocsik, a főútvonalon állók elállják a mellékutca bejáratát, aki kijönne bemenne, szopik a bunkók miatt, és sok a dudálás. A szembejövő sáv megtelik lekanyarodókkal, miközben felnyitják a sorompót is, és indul a buli. Lemennek a házak kijáróira is a kocsik, hogy elengedhessék a szembejövőt, mert árkok vannak, nem tudnak félreállni. Bejöttek a csőbe. Aztán meg onnan próbálnak kitolatgatni, de a fáktól nem látnak ki. Biciklivel az árkon keresztül jutottam át az út túloldalára, közben útban voltam egy kisáruszállító furgonnak, aminek a fülkéjében egy komplett család ült. Az utcába akartak ők is fordulni, menetirány szerinti baloldalon utaztak úgy 200 métert ehhez. Ketten meg jobbra balra egyszerre kifelé jöttek elállva teljes szélességében a kis utcát. Megy az anyázás, dudálás, b-zizás. Feszült idegroncsok az emberek, de úgy általában is mindenhol. Ne gyertek erre, ha nem akartok magatoknak rosszat, ez a környék élhetetlen, lakhatatlan, az út használhatatlan. Sok a kátyú is, nem erre a terhelésre készítették. Am. filmekben a New York-i csúcsforgalomhoz hasonlít már ez, csak itt nincs az a rengeteg taxi.
2021. okt. 9. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!