Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem képes sok biciklis...

Miért nem képes sok biciklis tekintettel a többi úton közlekedőre?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban történt egy eset, ami hihetetlenül felidegesített és szeretnék látni biciklisektől és gépjármű vezetőktől is válaszokat.


Munkám miatt én vezetek egésznap, mindig ugyan azon a területen haladok át.

Ebbe beletartozik a Baja felé vezető Gemenci erdőn átvezető út is. Aki ismeri szerintem nem kell magyaráznom, aki nem: egy nem jó minőségű, nem széles, (főleg kamionok számára nem előzgetésre alkalmas út), de sok kamion is jár arra és egyébként is mondhatjuk forgalmas útnak.


Egy héten biztosan előfordul legalább 1-2 alkalommal, hogy egy biciklis konkrétan feltartja az egész forgalmat, mert ő haláli nyugalommal teker, miközbe a kamion kielőzni nem tudja, mert folyamat jönnek szemből, ezáltal a többi autós sem halad sehova. De(!), mindenki anyázik egyet magában, elfogadja, hiába siet, mert időre megy, nekem is időpontos címeim vannak, de csendben elfogadom, jól van.


A múlthéten viszont mentem volna be egy körforgalomba, indexelt is a benne lévő autós hogy jön ki azon a kijáraton ahonnan én befele indultam volna, viszont mint kiderült, korán rakta ki az indexet én viszont már elindultam, nyilván meg kellett állnom, így a zebrán szorulva. Közbe persze jött másik autó is a körforgalomban amit megkellett várni, de már mögém is beálltak. Viszont az egész zebrán állás ha volt 10-15 mp!


Ez alatt pedig a drága édes biciklisek az ablakon ordibáltak be h "b.zmeg, meg k.rva anyádért álltál a zebára??". LEHET nem láttak miért is ragadtam ott, de had kérdezzem már meg, amikor ők feltartanak egy egész sávot a haladásban, az miért nem olyan nagy baj? Mi miért tudunk ha már szidkozódunk, MAGUNKBAN? Nem be ordibálok az ablakon anyázni mert megkellett állniuk kevesebb mint félpercre??


Kinek milyen tapasztalatai vannak?


Korábban sose értettem a nagy biciklis-gépjármű vezető konfliktust, de azt hiszem már igen..



2021. jún. 8. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Amiért sok autós, sok gyalogos, sok rolleres, sok kamionos stb.


A beordítás nem indokolt viszont zebrán / vasúti átjárón akkor szabad áthajtani ha meggyőződtél arról, hogy TÉNYLEG át tudsz menni rajta.

2021. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdésedben a biciklist simán kicserélhetjük emberre, a válasz meg azért, mert prosztók.
2021. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiért sok autós sem képes úgy közlekedni, hogy ne tartsa fel a forgalmat. Lásd a körforgalomban balesetbeszélyesen indexelő sofőr.

Gyalogosok között ugyanúgy sok a paraszt. Direkt addig vár, és úgy lép le a zebrára, hogy pont meg kelljen állnod, nem előbb, nem később.

Az emberek nagy része gyökér, a lélegzetvétel lefoglalja az agyi kapacitásuk 80%-át, 10 % még arra megy el, hogy ne fossa és hugyozza össze magát.

2021. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

- A biciklisek is emberek, nem központi tudattal rendelkező űrlények.

Tehát, ha az egyik egyszer hülyeséget csinál, attól még egy másik erről nem fog tudni és jogosan felháborodhat azon, ha egy autós csinál hülyeséget.

De egyébként a legtöbb ember önmagával sem konzekvens: amit magának elnéz, ugyanazért mással simán anyázik.


- az első esetre: Ha a biciklis szabályosan megy az adott úton, akkor nem csinál semmi rosszat. Az, hogy az autósok nem tudják megelőzni és ezért lassabban haladnak az szomorú, de mit csináljon szerencsétlen kerékpáros, ha egyszer erre kell mennie?

Ha a kamionos csak a megengedett 70-nel megy előtted, akkor arra is anyázol, hogy "miért tartja fel a személyautósokaat?!"


- a második esetre:

A zebrán nem akadályozhatod a gyalogosokat, tehát szabálytalan voltál. Nyilván van olyan, hogy a saját vagy mások hülyesége miatt beragadsz a zebrán, ezt egyes gyalogosok kezelhetnék megértőbben. Szóval nem szép dolog, hogy ezért anyáztak, de szerencsére abba még senki nem halt bele. Ennél sokkal durvább, amikor az autós a szabálytalannak vélt (pl. első eset) kerékpárost/gyalogost közúti veszélyeztetéssel (pl. centizéssel) "bünteti". És sajnos ez is mindennapos.

2021. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

"Gyalogosok között ugyanúgy sok a paraszt. Direkt addig vár, és úgy lép le a zebrára, hogy pont meg kelljen állnod, nem előbb, nem később."


Vagy csak meg akarja várni, hogy lelassítasz-e és nem szándékszol őt elütni.

2021. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy kérdező. Ha téged a szabályosan közlekedő kerékpárok zavarnak és nem a szabálytalanul ácsorgó autók, akkor pszichiáterre lenne szükséged.
2021. jún. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

#5: nem, arról beszélek, amikor ott áll a zebra mellett, mint a borjú, néz ki a fejéből, még nagyon messze vagyok, kétsze átérne oda vissza mire odaérek. És pont akkor indul meg, mikor már nagyot kell fékeznem. Nyilván ilyenkor fékkészenlét, mert tudom, mi következik.

Ez autóval és biciklivel közlekedve is nagyon sokszor előfordul.

2021. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nincs tekintettel sok autós a többiekre akik az úton közlekednek?

Az elmúlt napokban történt egy eset, ami hihetetlenül felidegesített és szeretnék látni biciklisektől és gépjármű vezetőktől is válaszokat.


Munkám miatt én vezetek egésznap, mindig ugyan azon a területen haladok át.


Ezen az útvonalon rendszeresen előfordul hogy az autósok, a biztonságos oldaltávolságot nem ismerve, folyamatosan szorítják lefele a bicikliseket, motorosokat az útról. Ilyenkor mi csak magunkban mérgelődünk, örülünk hogy nem lett baj.

A múlhéten viszont szabálytalan voltam, de nem az én hibámból, hisz "éN tSaK a köRülMénYeK ÁlDOzaTa vÓtaM!!!🤤🤤", erre a gyökér autós beszólt hogy miafaszt csinálok... Há'hogy képzeli, az autósok közt is vannak akik szabálytalanok, ennyi tőlem belefér há' nem!? De!! 😂😂😂

2021. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na kérdező, látom, kinézted magadnak a bringásokat. Holott pontosan ugyanannyi idióta és türelmetlen ember van más közlekedési módokon is.


Szóval te igazából most egy olyan emberrel találkoztál, aki nem volt tekintettel másokra, nem pedig olyan biciklissel. Pont.

2021. jún. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi folyik Baján, de Budapesten a kikanyarodni akaró autósok kivétel nélkül a zebrán várják a kikanyarodás lehetőségét.
2021. jún. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!