Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan oldható meg legegyszerű...

Hogyan oldható meg legegyszerűbben egy nagyméretű(nem összecsukható) roller szállítása vonaton?

Figyelt kérdés

Vásárolnék egy rollert az ország másik végéből, és vasúton szeretném elhozatni. Nagyon sok opciót felsorol a MÁV ismertető, de csak olyanokat találtam, ahol az utas is jelen van. Ha csomagként nézem, akkor pedig "csak zárt, szögletes dobozban szállítható...." stb. túlbonyolított feltételekkel oldható meg.

Kérdésem: mi a menete annak az egyszerű megoldásnak, hogy az eladó X. településen fölteszi a vonatra, én pedig Y. településen a pályaudvaron kifizetem és átveszem?



2021. jún. 15. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:

"de csak olyanokat találtam, ahol az utas is jelen van"

Miért, kinek akarod kifizetni "Y" településen?

2021. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A klasszikus értelemben vett "utánvét"-re gondoltam, ami úgy szól. hogy a címzett, az áru átvételekor, a csomag, és a szállítás díját fizeti.

Nekem ez tűnik a legjárhatóbbnak.

2021. jún. 15. 09:19
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 Ha tudsz jobbat és biztonságosabbat, köszönettel elfogadom.
2021. jún. 15. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: csomagküldő szolgáltatások (pl.: GLS, Posta)
2021. jún. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit te szeretnél, azt csomagküldésnek hívják, és nem vasúton szállítják.

[link]

2021. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm hogy segíteni akarsz, de talán én tudom, hogy mit is szeretnék! ;)

Az említett csomagküldők mindegyike ragaszkodik a "szabvány" szögletes csomagoláshoz, dobozoláshoz. A doboz három dimenziós cm x cm méreteinek megadása, ütésvédő csomagolás, bla-bla-bla. A fóliázás nem elfogadott, ha egy bizonyos méretet elér, akkor raklapra szerelhetőnek kell lennie, és egyéb marhaságok.

Miután nincs kedvem 2x170 km-t autózni egy 20 ezres játékért, ezért jött a vasúti bringaszállító és az utánvételes fizetés ötlete, de úgy látszik ez ma már számít nem eléggé korszerű gondolatnak.


Köszönöm a válaszokat, majd valahogy megoldom.

2021. jún. 15. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy szokták intézni, ha van ismerős aki jár azon a vonalon, akkor ő el tudja vinni magával.
2021. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magyar vasúton kb. 20-25 éve megszűnt a csomagfeladás. Tehát ez csak ismerős vagy csomagküldő ill. futárszolgálat segítségével oldható meg.
2021. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!