Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meg lehet úgy tanulni vezetni...

Meg lehet úgy tanulni vezetni normálisan ha nagyon ritkán ad időpontot az oktató? Ez így jó lesz?

Figyelt kérdés
Rájöttem arra is hogy mi az oka. Több iskolában is oktat és én fizetem a legalacsonyabb óra díjat. Belőlem is sok pénzt lát de a többiektől még többet. Ezért tesz engem hátrányba. Az a gond oktatót váltani nem nagyon merek már voltam egy rossz oktatónál aki első alkalommal azt mondta lehet engem nem lehet tanítani. Még ad egy esélyt ha nem lesz jobb hagyjuk. Aztán oda már nem mentem vissza. Szóval ezért nem nagyon merek ugrálni. Ez az oktató sokkal jobb türelmes és jó kedvű csak ritkán találkozunk. Van hogy kiesik több mint egy hét, most viszont két hét esik ki. És még nem is volt Szabin, oda majd augusztusban megy. Elgondolkodtam mikor lesz nekem jogsim szerintem még karácsonyra sem. Szóval ezek nagyon nagy ki hagyasok szerintem. De váltani megint már nem merek. Új oktató biztos hogy azon lenne hogy amit pénzt eddig nem nála költöttem el azt be szedje. Szóval ebből már sehogy se jövök ki jól. 14 órát vettem tőle eddig majdnem 2 hónapja kezdtük. Nagyon gáz??

2021. júl. 8. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. anno pont 2 hónap alatt végeztem a gyakorlati órákkal és mentem vizsgára. Ismerősömnek konkrétan fél évig elhúzták... Amit te is írsz, ezek nagy kihagyások, és már váltani megint nem mersz. Ez így nem jó, mert mire újra van órád, addigra már nem vagy magabiztos a tudásodban, felejted a dolgokat stb. Én váltanék. Mennyi óradíjat fizetsz amúgy? Én inkább fizetnék többet egy más oktatónál, minthogy mindig egy hét kiessen.
2021. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
5600 at fizetek óránként, de más iskola tanulói többet ezért csinálja ezt már rájöttem.
2021. júl. 8. 13:16
 3/14 Hovarju ***** válasza:
100%

Ez így nagyon lassú. A következő órára azt a keveset is elfelejted, amit addig sikerült megtanulni. Viszont a korábbi kérdések hozzászólásaiból és egyéb fórumokon is azt olvasom, hogy mostanában sajnos ez az általános.

Nagyon sok diák van, kevés oktató és a Covid miatt feltorlódtak a tanulók.


Szóval szerintem hiába váltasz máshol sem lesz sokkal gyorsabb.

Próbálj vele valahogy megegyezni, hogy sűrűbben mehess.

Én 6 évvel ezelőtt pont 3 hónap alatt vezettem le 65 órát.

2021. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen pont attól félek hogy ha váltok még rosszabb lesz. Nagyon sok rosszat lehet olvasni az interneten oktatókról. Amit nem is nagyon hittem el még nem találkoztam az első oktatóval akinél voltam. De viszont így se jó mert tényleg elfelejtem.
2021. júl. 8. 13:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Heti 2x2 óra kellene legalább
2021. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az esélytelen szerintem. Másik oktató is maximum heti egy alkalmat akart. Mondjuk ezt még akkor mondta mielőtt megtörtént az amit írtam.
2021. júl. 8. 13:30
 7/14 anonim válasza:
Én fél év alatt szereztem meg a jogsim 32 óra vezetéssel, nagyjából két hetente jártam vezetni két órát és volt, hogy egyszer kimaradt egy hónap.
2021. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az komoly, de legalább megúsztad 32 órából. Én biztos nem fogom sajnos.
2021. júl. 8. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, váltani is kockázatos oktatót, mert kitudja. Én vagyok az 1-es válaszoló, én pl. óránként 5 ezer forintot fizettem (kb. 35 ezres kisvárosban), és ugye 2 hónap alatt végeztem. Ez volt tavaly nyáron. De nekem az oktató olyan volt, hogy felhívtam, és 2 nap múlva kezdtem vezetni. És nála nem volt várólista, mindenkit bevállalt, panaszkodott is mindig, hogy annyi tanulója van, hogy az csak na. Szóval én ilyen szempontból kifogtam egy jó oktatót, mert a heti 2-3 órát tudta tartani.


Mindenesetre ez így elég szívás, mert olyan hamar el lehet felejteni az ilyen dolgokat, hogy az csak na. Mármint most nyilván már jogsival ha beülök egy autóba több hét kihagyás után, akkor na, nem felejtek el semmit se, de amikor az ember csak tanulja, és még nincs sok tapasztalata, olyan könnyű pár nap alatt elfelejteni a dolgokat. Szóval ilyenkor kitudja, hogy mi lenne neked a jó döntés. Az is ilyen váltást, meg ilyeneket nem tudod gyakorolni otthon? Szóval valami elhagyatott helyen ismerős, rokonnal? Persze, nem legális, de valahogy meg kéne oldani, hogy a váltás, meg az ilyenek menjenek így is.

2021. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tudnék, de ha rendőr elkap akkor végem. Jogsi nélküli emberekre nagyon vadásznak.
2021. júl. 8. 14:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!