Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Városi vezetést te is nagyon...

Városi vezetést te is nagyon nehéznek találtad mikor tanultál vezetni?

Figyelt kérdés
Én nagyon annak találom. Nem tudom hogy fogok le vizsgázni hogy fogom megtanulni hogy semmi hibát ne kövessek el. Városon kívül soha nem fulladok le de itt még az is előfordul. Zöld van meglátom hogy a másik szinte azonnal elindul ideges leszek kapkodok és le fulladtam. Nem tudom ebből le vizsgázók e valaha az életbe.

2021. júl. 15. 07:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Pesten tanultam, ezért csak városban vezettem az oktatás során.

Nem tartottam nehéznek. 34 órával mentem vizsgázni.

2021. júl. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
46%

Hu, velem is előfordult ez. Volt, hogy rám dudáltak. (még vezetek, remélem mostnár átmegyek a vizsgán)


Oktatóm mondta, leginkább parkolásra, hogy saját tempóban. Ezt tudom ajánlani neked is. Ne nézd a melletted lévőt, csak a lámpádat.

Esetleg, ha látod, hogy a kereszteződésben a gyalogos lámpa párhuzamosan zöldre vált készülhetsz lassan az indulásra.

Amikor úgy érzed, hogy indulás, akkor tartsd meg az autót kuplinggal és gázzal, hogy tudj majd indulni.


Nekem egyébként a kanyarodás volt nehéz, néha még mindog elfelejtem felemelni a lábam a kuplungról😅 illetve a sáv váltás, mert nem mindig tudom eldönteni, hogy a másik beenged-e vagy sem.

2021. júl. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A sávváltás. Hiába a tükör meg a nyaktekergetés, mindig bizonytalan voltam/vagyok, hogy nincs-e ott a holtteremben valaki. Nem szeretem.
2021. júl. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könnyű volt. Előtte már megvolt a kismotor, szóval újdonság nem volt igazán. Azt kellett megszoknom, hogy ne fulladjak le, a váltást, meg hogy nagy a kocsi, cserébe korlátozott a látóterem.
2021. júl. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, a városi vezetést kifejezetten szórakoztatónak találtam, sikerült is a vizsga. Na de utána.. vettem egy saját kocsit, teljesen más volt, máshol fogott a kuplung, volt, hogy minden rohadt lámpánál lefulladtam. Az idegörlő volt, de aztán megszoktam.

Ezen kár izgulni, kérdező, mindenki így kezdi.

2021. júl. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Én is úgy voltam mint az 5-ös. Amikor tanultam, nyugisan elvezetgettem a városban, minden profin ment, vizsga elsőre sikerült. Aztán beültem az itthoni autónkba... És akkor jöttem rá, hogy kifogtam tanulásra a legegyszerűbb autót, azon annyira könnyű volt a kuplungozni, váltani, gáz stb, a miénk meg hát nem mai darab, másabb teljesen. (Egy gyakorlott vezetőnek azért ennyire nem tűnne már fel a különbség, de nekem mint friss jogsisnak igen). Első lámpánál lefulladtam... Aztán elengedtem valakit a zebrán, lefulladtam... Kövi lámpa megint... Láttam a mögöttem lévő idegbeteg arcát, már ott volt a s*ggembe. Na akkor haza mentem, egy kis pihi. Másnap útnak indultam megint, és eszembe jutott oktatóm szavai "ne foglalkozz másokkal hagy dudáljanak, valahogy meg kell tanulni egyedül is". És teljesen nyugisan ültem be az autóba, lassan mentem, lassan indultam, de sehol nem fulladtam le. Nem érdekelt ha már szinte hátulról ott van a nyakamon, nem érdekelt ha dudáltak. Bízz magadban, sikerülni fog :) (Azóta egyszer fulladtam csak le, 4 éve van meg a jogsi)
2021. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beviz Elek ***** válasza:
Egyáltalán nem volt nehéz. Már előtte is sokat vezettem elhagyatott utakon és nem jelentett gondot a váltó, pedálok kezelése, csak a forgalmat kellett megszokjam de mivel egy vidéki kisvárosban tanultam ezért az sem volt vészes. Még a régi, rutinpályás rendszerben tanultam, mentünk 2 kört a pályán és azt mondta az oktató hogy akkor menjünk is ki a városba, lenne 1-2 elintéznivalója. A 30-ból csak 15 órát vezettem le, cserébe az oktató állta a rutin és forgalmi vizsgadíjakat.
2021. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahol tanultam városban vezetni ott nem volt vészes a dolog, de volt egy olyan városrész ahol egy hosszú utca úgy volt kialakítva illetve olyan kretén KRESZ szabály volt ott hogy egyik oldalról csak egy irányú utca volt, a másik végén két irányú volt az utca feléig ahol nem volt se kereszteződés semmi tehát ha a két irányú részen ment be az ember akkor az utca felénél fordulhatott vissza mert nem mehetett tovább. Az oktatóm mondta hogy azért van így mert annak idején a telek elosztásokat kegyetlenül elszúrták és ahol kezdődik a behajtani tilos rész a kétirányú résznél ott szűkül az utca és két autó már nem fér el egymás mellett normálisan, és mivel ebből sok koccanás volt meg vita hogy ki volt a hülye kitalálták hogy bevezetnek egy ilyen szabályt és le van tudva ezzel.

Persze ez azokkal kicseszés akik az utca egyirányú részén laknak mert ha be akarnak menni autóval az utcájukba a saját házukhoz akkor hatalmas kerülővel tudnak csak bemenni szabályosan.

2021. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szinte csak városban vezettem (Bp), úgyhogy nem volt sok viszonyítási alapom. :D Úgy maga a vezetés is nehéz volt, mert a nulláról kezdtem és ijesztő volt, hogy egy (számomra) nagy járművet kell irányítanom. De aztán belejöttem, mint kiskutya az ugatásba, és a második vizsgám sikerült is. (A rutin meg előtte elsőre, mert akkoriban még volt.)
2021. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, pályán viszont nem szerettem menni, jogsiszerzés után is nehezen merészkedtem fel, mert ijeszőnek találtam, hogy nyomulnak mögöttem.


Városban jobban szerettem menni már az oktatáson is, figyelmesebbek az emberek, elnézőbbek, a balesetek elkerülését tartják elsődlegesnek, nem az erőfitogtatást. Ugyanakkor sokkal jobb a ritmusa is, hirtelen kell döntéseket hozni. Vizsga után ebben főleg az volt a kihívás, hogy odataláljak az úticélomhoz, időben váltsak sávot, ha meg esetleg nem sikerül, akkor legyen képem bekéredzkedni a másikra, bárkivel előfordulhat, hogy eltéveszti. Az araszolás fárasztó néha, na meg a parkolóhely keresése.


A legelején benzines autóval bárhol képes voltam lefulladni, de aztán pár órát rászántam (segítséggel) egy kietlen placcon a gyakorlásra: elindultam, megálltam. Aztán emelkedőn is. Utána ismert terepen, útvonalon közlekedtem, fél év után messzebbre is kocsikáztam. Amíg nem tudtam kezelni az autót, nehezemre esett még a táblákra is odafigyelni.


Egyébként nagyon élvezem a vezetést, és szeretem azt képzelni, hogy van érzékem hozzá, bár a fenti leírást visszaolvasva azért elég nyögvenyelősen indult a dolog :D

2021. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!