Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol lehet kérvényezni, hogy a...

Whitewings kérdése:

Hol lehet kérvényezni, hogy a ház elé karókat, vagy virágládákat telepítsenek, hogy ne lehessen parkolni szabálytalanul (Budapest)?

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Tábla tiltja a várakozást ott? Nem a te gondod.
2021. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Polgár Jenő hivatalban.
2021. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A járdára kellene ezeket rakni? Oda állnak fel szabálytalanul? Mert oda még csak-csak elképzelhető, hogy ki lehet rakatni valamit, de az úttestre biztos, hogy nem. Az közlekedésre és parkolásra van. Ha van tiltó tábla, akkor nem szabad parkolni. Ha mégis meg teszik, és nagyon útban van (mondjuk egy kapuhoz beállásnál) akkor ki kell hívni a rendőröket, ő meg jól megbüntetik. Nálunk (nem Budapest) ez napi szintű volt, egy kis 1 sáv szélességű zsákutcába parkoltak mindig be, így nem tudunk beállni a házunkhoz. Aztán utána kérvényeztem, hogy rakjanak ki egy megállni tilos táblát az utca kezdetéhez. Ez sokat segített, most talán évente 1-szer fordul elő hogy valaki megáll, nem naponta egyszer.
2021. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Elsőt lepontozók!

Sok izgága ember van, aki azt hiszi, megvette az utcát is.

Ha tábla vagy jogszabály tiltja, az pont elwgendő. Nem fignak kirakni fizikai akadályt. Ha mégis, nem ott élő bejelentése miatt.

Számos utca van pl. Pesten, ahol a tömegközlekedés lehetetlenül el szabálytalanul várakozók miatt.

Évtizedek óta tart, és nem telepítenek fizikai akadályokat.

A területileg illetékes útkezelőhöz lehetne firdulni esetleg.

2021. aug. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha tábla vagy jogszabály tiltja, az pont elwgendő. Nem fignak kirakni fizikai akadályt."

De igen. Rengeteg helyen van fizikai akadály.

"Ha tábla vagy jogszabály tiltja, az pont elwgendő."

Álomvilágban élsz. Nem elegendő, mert odaáll a paraszt. Mert neki szabad, mert csak ott volt hely, mert csak egy percre, mert neki ne mondja meg senki... Annyi rendőr meg közterületes nincs, hogy mindenkit megbüntessen.

"Ha mégis, nem ott élő bejelentése miatt."

Ez sem feltétlenül igaz, ha elindítja az ügyet, megvizsgálják, aztán vagy igen, vagy nem.

2021. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Definiáld: ház elé. Mi ez, egy családi házas övezet, társasház, szűk belvárosi utca vagy lakópark? Van, amelyikben esélyed sincs, mert katasztrófavédelmi elveket sérthet a Demszky-karó, ha a tűzoltók vagy mentők nem tudnak odaférni az épülethez tőle.
2021. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Belváros, 2x2 sávos nagyforgalmú út melletti járda. A járdán az utcában van ahol fel van festve parkolósáv, de azt a természetes fizikai akadályok megszakítják. Pont előttünk van egy két fa, egy virágláda, meg egy tűzcsap (a tűzcsap az út felől hozzáférhető, tűzoltóautó be se fére belülre); de a kapubeálló felől fel lehet állni mögé.


Kb. másfél autónyi hely van. Egy autó még nem is zavar sok vizet, bár az is útban van a gyalogosoknak, meg a kukáknak; de ha beáll mégegy, akkor nem lehet kiállni a garázsból.


Szerintem ha nem tudom használni a saját garázsomat az igen is az én problémám. Ha nem tudom kirakni a kukákat a ház elé, az szintén. Ha valaki áthurcolja a kukákat, hogy be tudjon álni és közben kitöri kerekét, kirakja az útra, a garázsbejáróba, vagy felborítja az is az én dolgom. Ezeket néhány fizikai akadály tökéletesen meg tudná előzni.

2021. aug. 17. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!