Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Telekocsis,Oszkáros sofőrökhöz...

Telekocsis,Oszkáros sofőrökhöz,és utasokhoz szól a kérdésem.Csomag szállítást is vállalnak ? Akár kisebb kitérővel is ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Lenne néhány kérdésem.

Első: Tegyük fel,hogy a sofőr Budapestről indul,és az úti célja Berettyóújfalu.Mondjuk én meg Bihartordán lakom,és Budapestről el kellene hoznia egy babakocsit ami egy dobozban van kb: 5 kiló.Az ő útvonala a 4-es út,és Püspökladánynál,áttér a 42-es útra ami egyenesen Berettyóújfaluba megyen.Földesnél le kellene kanyarodni,és 6 kilómétere van Bihartorda.Ha egy ilyen dologról lenne szó kb mennyit kérnének a sofőrök egy 5kg-os csomag el hozataláért ?


Másik kérdés: Milyen tarifával szállítanak általában a sofőrök ? Van egy kitalált összeg,vagy van fix km pénz ? Például azt mondja,hogy nála 50ft/km...


Semmilyen tapasztalatom nincsen a telekocsival,ezért kérdezlek titeket.A válaszokat előre is köszönöm szépen.



2021. aug. 21. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűbb lenne GLS-sel, Foxposttal vagy egyéb futárcéggel vitetni.
2021. aug. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Meg aztán ki tudja , mi van a csomagban. Sosem értettem, miért vállal tök idegeneknek bárki is futárkodást (az erre szakosodott cégeken kívül persze).
2021. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Minden OSZKÁR sofőr maga dönti el, hogy vállal-e csomagszállítást.


Személy szerint én nem vállalok semmi pénzért csomagszállítást.


Van egy utam, amit hetente egyszer megteszek. Ezt meghirdetem. Ha megfelelő az utasoknak az én útvonalam, akkor örömmel elviszem őket. Ha nem felel meg az útvonal és különleges kérések vannak, kitérők, csomagok, házi kedvencek stb akkor nem vállalom és megyek inkább egyedül.

2021. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Mindegyik válasz félig hasznos.De a fuvarozási költségre nem kaptam választ.


2-es válaszoló: A sofőr bele nézhet a csomagba,így látja,hogy mit szállít.A babakocsi csak példa volt.Valójában sokkal nehezebb dolog szállításáról lenne szó.Például egy simson motor blokkja....Nincsen olyan karton doboz,ami neszakadna el apár a postán,akár a futárnál.

2021. aug. 23. 07:05
 5/6 anonim ***** válasza:

A fuvarozási költségre a válasz:


Minden sofőr egyedileg határozza meg a fuvar költséget. Nyilván ez függ az autó fogyasztásától, méretétől, felszereltségétől.


Budapest-Szeged útvonalon 2 és 3 ezer Forint között változnak a tipikus költségek.

Ha regisztrálsz az OSZKÁR rendszerbe, akkor megtekintheted, mikor, mennyiért és milyen autók indulnak a kiválasztott városba.

2021. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
én is maximum úgy vállalnék, hogy az indulási helyemtől az érkezési helyemig. én is általában szeged-bp között szoktam autózni és olyankor hirdetek. egyszer megkért valaki, hogy fontos iratokat kellene megkapnia otthonról, kecskemétről és fel tudnám-e vinni, kimegy az anyja az autópálya melletti benzinkúthoz stb. belementem, pár perccel hamarabb is érkeztem a megbeszélthez, így próbáltam hívni, de ki volt kapcsolva...a helyszínen senki, vártunk néhány percet, addig a 3 utasom elment mosdóba, így nyilván nem haladtunk...végül az egyikőjük majdnem lekéste a müncheni vonatát, mert közben egy torlódásba is belefutottunk. szóval én ilyen kitérőkkel, megállókkal biztosan nem vállalnék semmit.
2021. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!