Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek a legtöbb oktató...

Szerintetek a legtöbb oktató ezért le vonná a pénzt? Most nagyon ki toltam vele?

Figyelt kérdés
Röviden az történt hogy le késtem a buszt így nem tudtam mivel be utazni a városba vezetés oktatásra. Felhívtam hogy nem tudok mivel bemenni sajnos ez történt. Azt mondta semmi baj legalább lesz egy kis szünete. Kérdeztem ezt ki kell e fizetni azt mondta nem majd megyek a következő időpontra ami megvan beszélve. Szóval nagyon rendes más oktató biztos azt mondta volna beírja mitha vezetünk volna. A szerződésben is az van ha valaki nem megy beírjàk. Ezzel most nagy kárt okoztam? Mert eléggé furdal a lelkiismeret. 100 percet vezettem volna.

2021. aug. 24. 13:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A normálisabbja az első alkalommal nem, mindenkinek közbejöhet valami.

Ez így neki 1 óra kiesés volt. Ez különösen akkor szívás, ha nem utolsó voltál aznap, mert így hazamenni sem tud a családjához, csak elpazarolja azt az 1 órát, amiért egyébként pénzt kapott volna.

2021. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Goldmund73 Ne má' hogy oktató vagy...
2021. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagyok oktató.


Egyszerűen a szerződés megfogalmazásából ez következik.

Ha nincs benne a szerződésben, hogy ilyen-olyan igazolás esetén eltekintenek az elmaradt óra kifizetésétől, akkor ez azt jelenti, hogy mindegy, hogy a fickónak nem volt kedve elmenni, vagy abszolút érthető és méltánylandó oka volt a távolmaradásának.


Egész más példa: kisfiam fizetős angol tanfolyamra jár. Előre ki kell fizetni havonta az órákat. Ha a tanár miatt marad el óra (pl. ő megbetegszik), akkor azt utólag jóváírják, vagyis a köv. hónapban annyival kevesebbet kell fizetnünk. Viszont ha a gyerekem beteg, azt nem írják jóvá, az az óra ki van fizetve és kész. Egyéni pech, hogy a gyerek nem tudott részt venni rajta.

2021. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az oktatók azért rugalmasabbak, mint egy tanfolyam. Ugye a tanfolyamok fix időpontban vannak, egy tanár és több diák. Míg az oktató mindig előre egyeztet a tanulóval. Egyszer szerintem abszolút belefér, ha átteszitek az időpontot máskorra, de rendszeres ne legyen.
2021. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!