Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosok! Németországban...

Kamionosok! Németországban tényleg mindent kötni kell?

Figyelt kérdés

Eddig teherautóval csak belföldeztem, nincs nemzetközis tapasztalat.

Mindenkitől azt hallottam, hogy ott aztán mindent kötni kell.

(Például) akkor is, ha teszem azt pótkocsi széltől-szélig van a palettás áru? Ilyen esetben is bontani kell oldalról és spanizni? Nem elég a végelzáró? hisz az árunak nincs hova elmozdulni



2021. aug. 29. 00:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ilyen árura gondoltam, mint ebben a svájci videóban látható. Itt is csak végelzáróz a sofőr. Áru pót széléig kint....

https://www.youtube.com/watch?v=LFqWd43d0Q4

2021. aug. 29. 00:44
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
ez egy jó indok hogy pénzt szedjenek be, és rendszerint a németeket nem baxtatják csak a külföldieket. Rendőr függő amúgy, van aki csak lekötteti veled amit úgy ítél hogy lekellene, aztán elenged, van amelyik jó pár száz euróra megbüntet. Én általában csak azt kötöm le amit tényleg indokolt, ilyet mint a videóban nem, hiszen amúgy is hülyeség, nem lehet minden egyes flaskát lekötni haha, esetleg ha raknál a tetejére egy raklapot és lazán meghúznád, de hát honnan szedjek raklapot? Ha meg megállít és megbüntet ezért, hát ilyen ez a szakma, néha be kell nyelni dolgokat, nem tudsz mit csinálni, vagyis de, ülj otthon állandóan és ne csinálj semmit, akkor tuti nem büntet meg senki, vagy amíg irodában ül az ember egész nap, de ez itt kicsit más.
2021. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"és rendszerint a németeket nem baxtatják csak a külföldieket."


Ez nem teljesen igaz. Meg ugyanugy megállitja a német rendszámos kamionokat is (láttam már nem egyet), de azt nem tudja előre, hogy a soför külföldi-e, vagy német.

2021. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem igaz. XL minősítésű ponyvával nem sok palettás áru van amit kötni kell. Zsákos áruk palettán, építőipari anyagok meg az ezekhez hasonló nehéz áruk. Meg van határozva valami súly/térfogat alapján talán. Nekem pl most kartonpapírral van tele a pót. Elejétől végéig, plafonig rakva. Palettán vannak, két paletta egymáson, de 10 tonna az egész. Nincs kötve és nem is köti más sem (fix felrakója a cégnek). Német felrakó, osztrák vagy német lerakó, mikor mi. Magyar rendszámmal vagyunk.
2021. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
#4 hiába kapálózol ezekkel az érvekkel, a rendőrt qrvára nem fogja érdekelni. De ha még sokat szájalsz vele hozzáír még pár dolgot, pl hogy nincs minden raklap alatt csúszásgátló gumi, ami szintén kötelező lenne németben és rohadtul mindegy hogy milyen pótkocsid van. Ne legyél retardált sofőr aki mindent jobban tud mint mindenki más, szájat be, bólogatni fejjel és kész. Ha meg akar büntetni a rendőr mondhatsz akármit, úgyis fizetni fogsz, megúszni nem fogod, max tetézni. Esetleg majd később fellebbezhetsz, ha megéri neked ez a hercehurca.
2021. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
#5 Vegyél már vissza basszalak szájba. Hol írtam én hogy elkezdek dumálni a rendőrnek? Osszad az észt anyádnak! Idióta fasz...
2021. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
#6 tipikus tróger paraszt kamionos :D Nem véletlen menekülök ipari zónába az ilyen dagadt sörtől és seggszaggtól bűzlő taplók elől :) Gondolom a többi sofőrnek is ilyen nagy arccal osztod az észt otthon meg vár a hitel meg szar élet, de azért ne felejts el köszönni az asszony szeretőjének is néha, már csak udvariasságból.
2021. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 Anyádat megbaszhatod te takony.
2021. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Ez van amikor a össze fújja a szemetet a szél.
2021. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Igazi kultura. Ezert szánni való csicska az összes kamionos.

Az összes azt hiszi nagy meno, kozben meg mindenkinek becsicskul.... Rendornek, fonoknek de meg a targincasnak is....

2021. aug. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!