Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet váltani autósulit és...

Kálvin Tamás kérdése:

Lehet váltani autósulit és manuálisról automatára?

Figyelt kérdés
2. forgalmi vizsga bukásomon vagyok túl és az lenne a kérdésem, hogy úgy lehet váltani autosulit és oktatót egyben, hogy mellete automatán kezdek el vezetni? Kb jövő nyáron lesz, hogy le jár az időm mármint addigra le kell tegyem hiszen kezdhetem ujra az egészet! Manuálisal vezetek oktató váltásban erősen gondolkozom, mert az enyém le húzós, de azon is elgondolkoztam mivan akkor ha ilyenkor akar valaki automatára át szállni gyorsan? Legalább ot váltogatni se kell.

2021. szept. 6. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Autósiskolát kérdezz meg, de szerintem rossz ötlet.
2021. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

"mivan akkor ha ilyenkor akar valaki automatára át szállni gyorsan? Legalább ot váltogatni se kell."

ha jól tudom ez a vizsgától függ igazából csak, szóval simán lenyomhatsz 50 órát manuálissal, aztán vizsgázhatsz automatával

természetesen automata váltós jogsid lesz így

egyébként meg bátran, bár a hazai járműpark 15 év lemaradásban van, de a manuális vackok amúgy is kezdenek már erősen kikopni (nem beszélve az elektromos autókról ugye)

bár az tény, hogy ha csóri ismerősök manuális váltós autóit kellene vezetni, akkor azt majd nem lehet így, szóval ezt kalkuláld bele

2021. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Megértem, hogy két bukta után keresed a könnyebb kiutat ebből a helyzetből, de:

1. semmi biztosíték nincs arra, hogy automatával majd sikeresen le fogsz vizsgázni.

2. amennyiben mégis megszerzed a jogosítványt, mi lesz, ha egyszer manuális váltóval szerelt autóba ülsz?


"...jaj bocsi erre nincs papírom..." :(

2021. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Lehet biztosan, de a fennt említett csak automatara szóló jogsi miatt ki fogsz szúrni magaddal.

Ok nem all minden bokorban rad vadaszó rendőr, de pl ha egy céges kocsit nem vezethetsz e miatt az szívás. Előbb-utóbb ugyis levizsgáznál ujra szerintem manualissal is.

2021. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, de akkor csak arra lesz jogsid.


Nem hiszem, hogy a váltás a legnehezebb, bár kinek mi. Olvastam az előző kérdésedet, ott kiderül, hogy az oktatód nem a legjobb. Szóval oktatót mindenképp válts, de én meggondolnám, hogy tényleg kell-e ez a korlátozás a jogsiba.

2021. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Offtopic, de miert pontozzák le azokat, akik az automata valtós jogsi hátranyait egyaltalan megmlítik?
2021. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6!

Manapság már "természetes" reagálásnak számít, hogy ha valaki a kérdéssel kapcsolatos várható negatívumokat említeni merészeli, akkor az ilyen hozzászólót, azonnal vissza kell(!) támadni. Amennyiben nincs megfelelő érv, akkor marad az egyszerű lepontozás.

Az anonim vitázó primitív fegyvere.

2021. szept. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat erősen gondolkodom még ezen. De ezzel az oktatóval jövőm se lesz.
2021. szept. 29. 00:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 Jó, de más is oktat manuális váltós kocsin.
2021. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!