Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autó előélet lekérdezésnél...

Autó előélet lekérdezésnél miért nincs annyi bejegyzett eredetiségvizsgálat, mint tulajdonos szám?

Figyelt kérdés

Korábban nem foglalkoztam előélet ellenőrzéssel, szóval nem igazán értem. Például ha azt írja, hogy egy autónak 5 tulajdonosa volt, de eredetiségvizsgálatból csak 2 bejegyzése van. Melyik "téved"? Vagy miért nem egyezik e kettő?


Illetve még egy kérdés: mi az oka annak, ha egy autónál jópár évvel (5-7) a forgalomba helyezés után van az első kilométeróraállás bejegyezve? Például 2007-es autó, első műszaki vizsgája 2011 és nincs megadva hozzá kilométeróraállás. A következő 2013-as vizsgától kezdve van csak. Miért nem rögzítették 2011-ben?


2021. szept. 10. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert az 5 tulajdonosból hármat kitesznek a kereskedések és a bankok, amiken átment úgymond.
2021. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem se volt, családtagtól vettem, de ajándékozásként lett lepapírozva
2021. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Ja értem, beleszámítják a kereskedéseket is. Kösz az infót.


#2 És ajándék esetében nem kell eredetiségvizsgálat?

2021. szept. 10. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:
nem kell, ha közvetlen családtag részére történik
2021. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyeneságú rokonok között történő tulajdonos váltásnál, nincs szükség eredetiség vizsgálatra.

2011-ben még nem volt kötelező a km óra állásának a rögzítése, illetve azt nem kellett feltölteni adatbázisba. (ma már le is kell fényképezni)

2021. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem minden tulajdonosváltás során kötelező az eredetiségvizsgálat.
2021. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!