Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes elindulni...

Hogyan érdemes elindulni piros lámpánál, emelkedőn? Kézifékes elindiulással?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok.

2021. szept. 12. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Erősebb emelkedőnél mindenképpen kézifékkel.
2021. szept. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy biztosan el tudsz.
2021. szept. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha kezdő vagy, akkor még élénken él benned az oktatód tanítása...
2021. szept. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kezifékkel.

De ne pirosnál indulj, hanen zöldnél :)

2021. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3 Kivéve, ha nincs, ami éljen benne. Nekem már bőven volt jogsim, amikor egyáltalán hallottam a kézifékes elindulásról, előtte csak néztem, amikor háromszor fulladtam le minden emelkedőn, mert nem tudtam, hogy így kéne csinálni.

Először érdemes kézifékkel indulni, aztán ahogy gyakorolsz, meglátod, hogy mekkora emelkedőkön szükséges mindenképpen a kézifék, meg mekkoráknál lehet anélkül is elindulni.

2021. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 veterán vas ***** válasza:

Ezt nem lehet csak úgy elmesélni.

Végig gondolod egy sima úton való elindulás lépéseit, aztán fejben "hozzárakod" hogy egy emelkedőn állsz, ahol csak azért nem gurulsz vissza, mert a kézifék be van húzva. Szóval indulsz, és amikor az autó már mozdulna, akkor kiengede a kézit. Mindössze ennyi, na meg sok-sok gyakorlás.

Sokféle módon körbe lehet magyarázni, de neked kell megérezni.

Megtanulni úgyis csak pár lefulladás és visszagurulás után fogod.

Teremtsd meg a nyugodt feltételeket, és legyél türelmes.

Menni fog.

2021. szept. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezek a kérdések fel sem merülne ek senkiben, ha a jogosítvany megszerzéséhet meg kéne érteni az autó működését. Olyasmi alapokat, minthogy mit csinál kuplung-, fék-, gázpedál.
2021. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5: Igen, ismerjük a legendákat az oktatókról, akik soha nem tanítanak semmit...

Ami ugye valójában annyit jelent, hogy megmutatták 1-2 alkalommal, aztán a delikvens el is felejtette.

2021. szept. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például az oktatónak bivalyerős visszagurulàsgátlós kocsija volt, úgyhogy ő mindig pedáljátékkal tanította az emelkedőn indulást, én is ezért jogsival tanultam már csak meg. Ha még nem indultál kézifékesen mindenképp kis forgalmú helyen próbáld ki először!
2021. szept. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én két oktatónál is jártam, egyik sem tanította a kézifékes elindulást, egy ismerősömnél láttam először. Én fékpedállal tanultam meg emelkedőn elindulni, de mivel dízeles kocsin tanultam, az első kocsi pedig benzines lett, ezért egyik este félre kellett mennem emelkedőzni.

Tehát konkrétan én is a jogsi megszerzése után tanultam meg emelkedőn elindulni😅 Pedállal sem vészes szerintem ha érzed a kocsit.

2021. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!