Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vasúti "Google Streetview"...

Vasúti "Google Streetview" miért nincsen? Meg lehetne oldani?

Figyelt kérdés

Épp a napokban volt itt egy kérdés a GSW-ről, és az jutott eszembe, vajon meg lehetne-e oldani, hogy a vasútvonalakat is felvennék (úgy ahogy a települések utcáit), és akkor azokon is végig lehetne menni virtuálisan. Nyilván vonatra kéne tenni a kamerát, nem autóra, és vonattal végigjárni a vonalakat.

De vajon technikailag meg lehetne-e csinálni? Milyen akadályai vannak/lennének?



2021. szept. 13. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
YouTube tele van vasúti vonalak videóival.
2021. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

A vonat tetejére nem lehet elhelyezni a kamerát.

Olyan szóló jármű kellene, amelyik nem lóg bele a kamera képébe.

Be kell illeszteni a vonatok közé. Drága fotóberendezés.

Irgalmatlan tárolókapacitás. Engedélyek.

Arra nem tudom, van-e szoftverük, ami automatikusan takar pl. rendszámokat, céges feliratokat, arcokat stb.

És kellene olyan program, ami szépen összeilleszti a képet, pontos helyadatokkal.

És folyamatosan kellene ezt tenni évtizedeken át akár, mert mire egy ország elkészül, már sok minden megváltozik.

Haszna kb. nulla.

2021. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

1-est miért pontoztátok rommá, tök igaza van. Nincs utcakép, de legalább videók vannak.

Nézzétek ezt a csatornát ha vonatozni támadt kedvetek:

https://www.youtube.com/c/petegabi/videos

A vasúton belül is készültek ilyen felvételek oktatási célokkal.


"Olyan szóló jármű kellene, amelyik nem lóg bele a kamera képébe."

Igen? Mert? Nézd meg ezt: [link]

Nincs azzal baj ha belelóg valami itt-ott.

Egy pályás kiskocsival gond nélkül meg lehetne csinálni.

"Be kell illeszteni a vonatok közé."

Erre tartjuk a VPE kft-t.


"Drága fotóberendezés. Irgalmatlan tárolókapacitás. Arra nem tudom, van-e szoftverük, ami automatikusan takar pl. rendszámokat, céges feliratokat, arcokat stb. És kellene olyan program, ami szépen összeilleszti a képet, pontos helyadatokkal."

Ezzel nem kell foglalkozni, mert a Googletől lehet kérni trekkert amivel automatikusan el lehet végezni a fotózást, adatrögzítést, stb. A takarásokat meg az algoritmus megoldja.

Ami a trekkernek kell pluszban az az energiaellátás, de azt a jármű rendszeréről meg lehet oldani.


Egyébként meg lehet saját telefonnal is 360-as panorámákat csinálni az utcakép app segítségével, vagy 360-as kamerával. Jómagam is sok állomáson csináltam már képeket.

"Haszna kb. nulla."

Pont azért csinálom a képeket, mert vannak azok a helyek ahol igenis van haszna! Egy nyílt vonalon persze nem sok van - ahogy egy lakott területen kivüli út befotózásának sem mondjuk az Alföldön.

Például állomásonokon nagyon hasznos tud lenni ha az ember úgy megy oda hogy a képek alapján már előre tájékozódott hogy mi merre van. Nem is értem miért nem fotóztak be eddig minden állomást... ööö vagyis értem, dolgoztam a vasúton sok évet, úgyhogy értem miért nem :D


"És folyamatosan kellene ezt tenni évtizedeken át akár, mert mire egy ország elkészül, már sok minden megváltozik."

Mondjuk 15 évente elég lenne átmenni. Vagy csak komolyabb felújítások után. De a pályás ellenőrzések során úgyis végigmennek évente többször is az egész országon....


"Engedélyek."

Ez a legnehezebb pontja a dolognak.

2021. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha nagyon akarnák lehetne. De minek?? Utcánál nyílván van haszna, hiszen láthatod, hogy mégis merre fogsz menni, vagy mi van arra.

De magyarba a vonatoknál?? Erdő, szeméthegyek, putrik, lakóházak kertjei. Kb felét maszkolni kellene, mert nem lehet ugye engedélyezni a belátást. Másik fele meg tényleg erdő és szemét. Nincs azon mit nézni. Nem látványos a táj többnyire. Viszont sokba kerülne a dolog és nincs értelme.

2021. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Miért kerülne sokba?


És elég vacak környéken lakhatsz ha csak szeméthegyek és putrik vannak...

2021. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehetne oldani.

Valószínűleg nem lenne rá akkora igény, ahhoz képest, hogy mennyibe kerülne, ezért eddig egyik tech cég (google, apple, microsoft stb.) sem foglalkozott vele.

2021. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Tényleg: minek?

Arra való az utcakép, hogy szétnézz idegen országokban, és közelebb is, ha arra mész, tudd, mi pont hol van, tudj előre tájékozódni. Vasúton nem kell tájékozódnod, arra kitalálták a mozdonyvezetőt és a sínpárt.

2021. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!