Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy legyek jobb vezető friss...

Hogy legyek jobb vezető friss jogsisként?

Figyelt kérdés

Két hónapja van jogsim és nem vezetek napi szinten hanem heti kb. 2-3x. Akkor is legtöbbször szokott útvonalakon.

A fő problémám, hogy nincs kivel gyakoroljak pedig rengeteg hiányosságom van.. Hiába mondják, hogy ezekre rájövök egyedül is, életem során mindig tömegközlekedtem és nem volt elöttem példa amiből ki tudnék indulni. Egy pár ismerősöm még azokról is tudott újat mondani amikről meg voltam győződve, hogy jól csinálom mivel úgy tanultam.. Nem érzem az autó méreteit, kissé ferdén parkolok, a kertünkben kerülgetni kell a fákat, aknát és borzasztó bénán tolatok be.. (Egyik nap szüleim ismerőse még oda is állt végignézni a bénázásomat.) Az jutott eszembe, hogy felkeresnék egy oktatót hátha vállal, de ezzel szemben is vannak fentartásaim.



2021. szept. 24. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Hát pedig gyakorolni kell, máshogy nem fogsz fejlődni.

Használj navit, és időnként menj el messzebre kocsikázni, akár egy rutinos ismerőssel. Oktatónak feleslegesen fizetnél már szerintem.

2021. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Az ismerőst nyugodtan küld el a francba, avval nem fog segíteni, ha ott tátja a száját, és arra élvez, ha talál egy hibát.

Országút, vidéki városok, falvak, ezek a legjobbak a vezetés gyakorlására.

2021. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Gyakorolni kell. Van a családban olyan ember, aki tud vezetni, de meg tudja állni, hogy ne pofázzon bele akkor, amikor nem kéne? Aki nem elveszi a csekély önbizalmadat, hanem biztatni tudna? Ha igen, akkor vele.


Egyébként létezik olyan, hogy oktató a már jogsival rendelkező emberrel gyakorol. Értelemszerűen ilyenkor a jogi felelősség a tiéd, ha bajt csinálsz (ellentétben a tanulóvezetőkkel). Ha nincs ismerős, akivel a fent leírt módon tudsz gyakorolni, akkor nincs abban semmi rossz, ha megfizetsz egy szakembert.

2021. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Az oktató már nem sok mindent tudna megtanítani, szerintem felesleges lenne.

Gyakorolni kell, ha tudsz vezess többet. Ismeretlen, új helyeken is.

Sokan abba a hibába esnek, hogy sokáig csak egy adott útvonalon vezetnek, azt hiszik már nagyon pengék, aztán egy váratlan, új szituban beégnek.

2021. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs olyan akivel sűrűn tudnék gyakorolni. Nem is feltétlen az útvonallal van problémám hanem olyan vezetéstechnikai dolgokkal amit érdekes módon az ismerőseim máshogy csinálnak mint én azt tanultam. Egy példa az előzés. Sose úgy előztem még autópályán se, hogy visszaváltottam négyesbe. Mindig maradtam ötösben és sose szólt az oktatóm, hogy ez rossz. Ilyesmikre gondolok.
2021. szept. 24. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Gyakorolni, akar egyedul is.
2021. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Ez amit hozzászólásban írtál, amúgy semmiképpen sem "hiba"! Én csak akkor váltok vissza előzésnél, ha már kénytelen vagyok, mert pl. nagyon lassan megy előttem egy traktor, szembe meg jönnek, és nem tudom megelőzni. Na akkor nyilván visszaváltok pl. 3-ba. De ha érkezem 85-tel 5-ben, és tiszta az út, akkor egyáltalán nem muszáj visszaváltani, én sosem szoktam ilyen helyzetben. Autópályán végképp nem.
2021. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nezz különböző vezetestechnikai vidiket, tele velük a net.

Amugy meg ez tipik olyan tema, amit egyszerűen csinalni kell. Előbb utóbb kialakulnak a saját rutinjaid a dolgokban, mint parkolas előzes stb.

Ez utóbbinal azert én azt mondanam, hogy autopalyan nyilván ne rakd vissza neki, de orszagúton főleg amíg nincs meg a rutin addíg mindenképpen valts egyet vissza, mert még ha benanak is tűnik, hogy hangosabb a motor, meg az utasok konfortjat se javítja a művelet, de nem mindegy, hogy van-e eleg tartalekod ha szűkseg lenne rá, vagy sem.

2022. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!