Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyorshajtás miatti büntetés...

Gyorshajtás miatti büntetés ellen lehet fellebbezni, ha nem én vezettem az autót?

Figyelt kérdés

09.15.-én leadtam az autót a szerelőmnek, hogy nézzék át, és ha minden oké műszakiztassák le. Mivel műszakira máshová szokták elvinni, nem helyben csinálják, ezért ugye menniük kellett az autóval.

Viszont ma kaptam egy harmincezres csekket, mert abban az időpontban bemérték az autót 60-as táblánál 85-el.


Ilyenkor mindenképpen be kell nyelnem, vagy van valami jogorvoslat?



2021. szept. 27. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz lesz bebizonyítanod, hogy ki vezetett. Mindenesetre első körben a szerelővel kéne beszélni fellebbezgetés helyett, ha nem egy tróger akkor valamit biztos ki tudtok találni.
2021. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen hozzájuk biztosan elviszem a papírt holnap, és elküldöm őket a p.csába!
2021. szept. 27. 15:32
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
ha van két tanud, aki bizonyítja, hogy márpedig te leadtad az autót a szervizben, akkor fellebezhetsz
2021. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a szerviz tudja, hogy melyik dolgozó vezetett, fordulj hozzájuk. Az objektív felelősség nem erre van kitalálva, hanem mikor nem akarod megmondani, ki vezetett. A szervizről gondolom számlád is van.
2021. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Számlám van, de azon nincs időpont, csak dátum. Szóval szerintem az nem bizonyít semmit. Én inkább olyasmire gondoltam, hogy ki lehet-e kérni a fényképet, és hátha azon látszik, hogy nem én ültem benne.
2021. szept. 27. 16:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor csekket kaptunk asszem ügyfélkapuval beléptem és le tudtam tölteni a fotókat, de azon kb a rendszám fog látszani, arcvonások biztos, hogy nem - hacsak nem dugta ki a fejét a szerelőd az ablakon, bár valószínűleg még akkor sem, nem elég jó felbontásúak a képek ilyesmihez.
2021. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van átvételi papírod, vagy valami más, akkor nincs probléma. Ha nincs akkor van. De még akkor se biztos, hozzáállás kérdése. Beszélj a főnökkel de a képeket mindenképpen töltsd le és vidd magaddal.
2021. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

erre az esetre van kitalálva(nem én vezettem hanem anyám apám kutyám) hogy a tulaj fizet

úgyhogy neked kell lejátszanod a szervízben

2021. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. szept. 27. 17:10
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szemből fotózták, akkor látszik a sofőr is.

Elvileg van egy link a levélben, ahol meg nézheted a képet.

2021. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!