Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kresz szerint, ha indexel...

A kresz szerint, ha indexel egy jármű köteles vagyok beengedni?

Figyelt kérdés
Nem BKV, mert azt ha jól tudom igen?

2021. szept. 28. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem kötelező, de belehet engedni.
2021. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha elsőbbsége van veled szemben, akkor természetesen köteles vagy beengedni. Ha nincs elsőbbsége, akkor nem. Ez ilyen egyszerű, nem az számít, hogy indexel-e vagy sem.


Olyan pedig nincs, hogy a BKV járművét be kell engedni. Olyan van, hogy lakott területen belül a megállóhelyről induló menetrend szerinti busz, trolibusz besorolását segítened kell, de ezt sem teheted úgy, hogy közben veszélyeztetsz másokat.

2021. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles. De gondolom, neked is jól esne, ha beengednének. Persze nem kell mindenkit beengedni. De nem is kell ebből büszkeségi kérdést csinálni, hogy márpedig eléd senki sem mehet be.
2021. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Na mi is a baj a 2-es válasszal, lepontozó huszárok??
2021. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
mert a bkv járműelsőbsèg válasza nincs rendben.
2021. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5 nek igaza van, rákerestem.


Lakott területen belül a járművek vezetői kötelesek az elindulási szándékot jelző, menetrend szerint közlekedő autóbusznak, trolibusznak, az iskolabusznak és a gyermekeket szállító autóbusznak a megállóhelyről való elindulását (a jobb szélső forgalmi sávba való besorolását) - ha ez hirtelen fékezés nélkül megtehető - lassítással, szükség esetén megállással is lehetővé tenni. Az autóbusz, az iskolabusz, a gyermekeket szállító autóbusz, valamint a trolibusz vezetője azonban ilyen esetben is csak akkor indulhat el, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről.

2021. szept. 28. 11:55
 7/10 A kérdező kommentje:
de a lényeg, hogy más baromnak aki bár indexel és bevág elém a buszsávból (és még neki áll feljebb, hogy indexelt ezért be kellett volna engednem) nincs igaza. Köszi a válaszokat.
2021. szept. 28. 11:58
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös, szerencsétlen, és mégis mi nincs rendben?


Nem a szolgáltató a lényeg, az lehet Volánbusz, Arriva, BKV, Kovács és társa Bt, akármi . Nem azért lesz elsőbbsége, mert BKV járat , hanem mert menetrend szerinti járat. (Persze, az iskola buszt nem írtam oda, de ezért nem kell rögtön nyomkodni agy nélkül a piros gombot.)

2021. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De te azt írtad, hogy "olyan nincs, hogy be kell engedni" hanem olyan van , hogy segítened kell. A KRESZ szerint nem segítened kell, hanem konkrétan elsőbbsége van a BKV-nak (menetrend szerűen közlekedő busznak stb.) tehát be kell engedni. Szerintem erre gondolhatott. Az idevonatkozó KRESZ-t közben megtaláltam és bemásoltam a korábbi hozzászólásomnál.
2021. szept. 28. 16:40
 10/10 anonim ***** válasza:

lènyegèben fèlre èrtelmeztem.... annyit módosítanák, "elsőbbsège van, abban az esetben, ha nem kènyszeríti hirtelen lassításra".

amúgy nem pontoztalak le.

Amúgy nem tudom hogy olvastam fèlre.... lehet a kèrdèsre az 1-es választ olvastam el...

2021. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!