Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem megy a vezetés...

Miért nem megy a vezetés másik autóval, másik városban?

Figyelt kérdés

2 hete szereztem meg a jogosítványt. Egy kisebb városban tanultam vezetni, egész jól ment már, sikerült is a vizsgám... Most egy másik autóval belevágtam az önálló közlekedésbe, de nagyon el vagyok keseredve. Szinte úgy vezetek, mint amikor elkezdtem tanulni. Ráadásul egy nagyobb városban (megyeszékhelyen) elveszett embernek éreztem magam. Ha a párom nem lett volna mellettem, tuti balesetezek. Körforgalomban lefulladtam, lámpánál ledudáltak. Azt se tudtam mit nézzek, merre menjek. Melyik út merre visz. Iszonyat volt. Nagyon rosszul éreztem magam. Országúton sem érzem teljesen biztonságosnak, ott meg a gyorsabb tempó, és gyorsabb tempóban kanyarodó úton haladás az, ami inkább nehézséget jelent. És még solorhatnám. Szóval kb. semmit sem csinálok jól. A váltástól kezdve, a fékezésig, elindulás, minden rosszul megy. Úgy érzem összeomlik a "rendszer".

Volt még így esetleg valaki rajtam kívül? Bele fogok vajon jönni valaha?


2021. okt. 9. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Belejössz, igen. De csak akkor, ha gyakorlod. Ne add fel, és eleinte legyen melletted valaki, aki tud vezetni.
2021. okt. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Adj magadnak időt és kilométert és majd bele tanulsz.
2021. okt. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a többségnél általában ez van, hogy kell egy idő mire megszokja az ember az új autót. Minden más mint egy korábbi kocsiban, nem úgy látsz ki, máshol fog a kuplung, fék. Gázra is másképp reagál, stb, ehhez kell idő. Aki rutinos az hamarabb megszokja, aki nem az később. Most a kocsi kezelése több figyelmedet elviszi és akaratlanul is, de kevésbé tudsz koncentrálni a közlekedésre.
2021. okt. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem nagyon, hogy így lesz, mert most kb. úgy érzem, hogy városban egyáltalán nem tudom kezelni az autót...félek, hogy kidobott pénz és idő az egész. De gyakorolni fogom többet.
2021. okt. 9. 08:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy levizsgáztál nem azt jelenti hoyg tudsz is vezetni, még azzal se amin tanultál.

De hosszú idő múlva ha sokat gyakorolsz akkor menni fog ez.

2021. okt. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma vezettem kb. 100 km-t. Városon belül is mentem és kívül is. Egész tűrhető volt. Remélem alakul majd. De nagyon elfáradtam. Párom ment előttem másik kocsival végig, lehet egyedül nem ment volna.
2021. okt. 9. 18:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha így bátrabban és magabiztosabban tudsz vezetni, hogy előtted ment a párod, szerintem így párszor lehetne gyakorolnod, bele fogsz jönni a vezetésbe és lassan önállóan tudsz majd menni. :)

Én is először így voltam, szinte kisebb pánikot kaptam, hogy egyedül kell vezetnem és nincs aki leugasson hogy nem jól csinálok valamit, így párszor jött velem a tesóm, aztán már belejöttem és egyedül járok, de városon kívül hosszabb útra azért nem merek menni. :D


L

2021. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!