Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motoros vitorlázórepülő?

Baltaarcúu kérdése:

Motoros vitorlázórepülő?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül a motoros vitorlázórepülő képzés?Van valakinek "szakszója" erre?

2021. okt. 17. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Google a barátod, "motoros vitorlázó repülő képzés"-re biztosan ad találat, ahol konkrétan lehet érdeklődni.

Ez egy elég speciális terület, amit nem művelnek tömegek, ott, és azoktól érdemes kérdezni, akik benne vannak a repülés oktatásokban.

2021. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Segítsünk neki, mert nagyon mafla:

[link]

2021. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem szakszó kell hozzá, hanem PPL. Ha nincs még semmilyen képzésed, akkor 45 óra, ami mondjuk Falke esetén óránként 25-30 ezer forint (1,35 millió), ha mondjuk Dimonaval, akkor óránként 40 ezer, de ilyenből nem igazán van már. Sőt, alig van néhány képzés, kihalófélben van. Apukám évtizedekig oktatott vitorlát meg movitot, de már kevésbé, jelenleg nincs is meg az oktatóija.

Ha van vitorlás szakszód, akkor 5 órányi átképzés (Falke esetén 5*30 ezer kb). Ugyanez Cessnaval inkább 2 millió forint.

Amúgy repuljunk.hu-n találsz több infót róla.

2021. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ppl.

Lapl kell, vagy vitorlázó szakszo kiterjesztéssel.

2021. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

LAPL messze nem ad annyi jogot és nem sokkal olcsóbb. Persze ha csak iskolaköröket akarsz repülni movittal, akkor jó az LAPL. Amint távokat akarsz, vagy Duna közelében, vagy bárhol a bázison kívül kb, azonnal kevés lesz az LAPL. Az 30 óra, azaz 450 ezerrel olcsóbb kb.


Én mindenképp PPL-t ajánlanék. A vitorla szakszó kiterjesztést én is írtam, de köszi a lepontozást. Akinek 450 ezer nem fér bele a PPL meg LAPL között, annak szerintem nem való a motoros repülés, mert nem fogja teljesen tudni kiélvezni, ha gyakran spórolnia kell. Szerintem. Szubjektív vélemény. Fel se merült bennem, hogy bárki lapalt akarna, egyszerűen nem logikus számomra. Ezért meg se említettem. Amúgy a zöld meg piros gombok között van egy "részben hasznos". Akár azt is lehet ilyenkor használni :) A nem hasznos gomb pl tökre illene az első válaszhoz, aki csak azt írta, hogy google. De az övé ezek szerint hasznosabb, mint az enyém, konkrét számokkal meg weboldallal 🤷

2021. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem pontoztalak le, de ezért szívesen megtenném...


Ami korlatozasokat írsz, azok egyszerűen nem igazak. Az Lapl annyiban korlátoz, hogy nem repulhetsz nemzetközi útvonalat, és nem tudsz hozzá csinálni egyéb vizsgákat.

Viszont bárhova mehetsz vele az országon belül.


Itt egy link is, a további okoskodasok elkerülése érdekében:

[link]

2021. okt. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!