Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek a 24/7-es...

Szerintetek ezek a 24/7-es youtube vonatos "közvetítések" élőek? Igen live van írva,de szerintem nem az.

Figyelt kérdés

Helló Youtube-on nyomatnak olyan videókat ahol a mozdonyban van egy kamera és lehet nézni azt ahogy megy a vonat. Szerintetek ez élőbe megy? Elvileg az van ki írva, hogy live, de szerintem nem az, de akkor miért írják, hogy live?


pl itt van 1 példának. https://www.youtube.com/watch?v=hntZQJ5u_pk



köszi


2021. okt. 18. 13:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Az élő csak a streamre vonatkozik, attól még mehet benne felvett tartalom. Ahogy a tévécsatorna is élő, de az adás ami megy benne nem feltétlenül az, gyakori az előre felvett műsor.
2021. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Ott van a sávjában, hogy élő. Azt a youtube teszi oda.
2021. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Ezek korábbi felvételek, amit feltolnak élőben.

Egyébként nem is teheti fel élőben, nem engedi sem a youtube sem a vasút, annak komoly jogi következményei lehetnének.

2021. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Igen sejtettem, úgy tudom még a repülőgépes radarok sem teljesen élőek , hogy ne lehessen tudni épp hol van a gép, kicsit csúsztatott, ezért is csodálkoztam ezeknél a vidiknél, hogy élőbe látni épp hol a vonat...


Kedves 3-as, amúgy az ilyeneket megengedi az adott vasút társaság? Nem 1 országból vannak ilyenek, ennek mi a célja?(azon kívül, hogy néha relaxnak szerintem tök pihentető nézni. ) Ill ha esetleg értesz hozzá kérdezném, egy felvételt ismételgetnek ezek, vagy frissül? TEHÁT felvesznek 1 utat A-BOL B-be és állandóan az megy? Természetesen a kérdés mindenkihez szól nem csak a hármas válaszolóhoz, ha van aki tudja a választ. :)

2021. okt. 18. 14:56
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

3! Ne bomolj! Legfeljebb időeltolódással lehetne, de végtelenített állományt képtelenség elmenteni.

Ha megnézitek a sávot az alján, végig piros a csík, mintha az utolsó pillanatoknál járna a lejátszás.

2021. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
5 abban szerintem igaza van, hogy élőben nem lehet, már csak biztonsági szempontból sem....
2021. okt. 18. 15:35
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A MÁV-nak van nyilvános olyan oldala, ahol a GPS koordináták alapján nyomon lehet követni a vonatokat, hasonlóan, mint a flightradar 24 a repülőkről.

Ha a svédeknek is lenne ilyen, ki lehetne deríteni a dolgot.

2021. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

Csak a video alatt rögtön el kellett volna olvasni:

"This is a 24/7 stream of our Train Driver's View videos. Enjoy them together with others in the chat but please keep friendly! True slow tv."

Az első mondat a lényeg, ez egy végtelenített stream a videóikból... Nem élőben közvetlen a vonatokról jön a felvétel, hanem a már felvett anyagot streamelik sorban egymás után.

2021. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Sp3​But is it really live?

Sp3​a lot are not. so you can say any video is live, when they filmed it.

2021. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

#3vagyok

Nincs köze a GPS-hez, bármit megtudsz nézni, hajó, repülő, vasút forgalmat online a térképen...

Sok ilyen vonatos videó van, soknál láthatod is, hogy a napszakkal nem egyezik meg a videó. Lejátszanak egy vonalat, aztán egyből egy másikat. Ha ugyan az az egy út pörögne egész nap, az sem tűnne fel senkinek, mert nincs ember, aki végignézi mind, csak be-bekapcsolódnak az emberek rövid időkre.

Élőben, a sok jogi cucc, munkáltatói engedély hiánya... nélkül is logikus, hogy tilos élően adni ezeket, mert ha a vonat elüt valamit, rosszabb esetben valakit (és ez nem ritka) és ezt te élőben leközvetítetted a youtubeon, annak nagyon nem fog örülni sem a youtube sem te sem a céged.

2021. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!