Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szlovákiában mennyi a sebesség...

Szlovákiában mennyi a sebesség túllépés tolerancia?

Figyelt kérdés
Szlovákiában elmentem egy traffipaxozó rendőrautó mellett 50-es korlátozásnál 62-vel. Megállító rendőr nem volt. Mennyi a Szlovákoknál a sebesség túllépés tolerancia, ami alatt nem küldik ki a büntetést? Itthon tudom, hogy 15 km/h +3km/h a tolerancia, vagyis legalább 68-al kell menni 50-es korlátozásnál ahhoz, hogy büntetést küldjenek objektív felelősség alapján. (Az más eset, ha van megállító rendőr, mert akkor már 5-el túllépve is büntetnek itthon, és gondolom a szlovákoknál is)

2021. okt. 26. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mivel léptem át rendesen a sebessegeket volt, hogy 20km/h -val es nem küldtek papirt. Volt, hogy 60 helyett 90el mentem a zsarut keson vettem eszre, nincs rajuk szemem, felém tartotta a merőkét es semmi.

Az egyik ismerősöm pedig atlepte 10es es megallitottak es fizette a birsagot. Ezert nem tuudom. Ha csak kameraval mertek valszin, hogy nem kapsz semmit.

2021. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Miből gondolod, hogy néhány km/h mérési hibahatáron felül van bármilyen tolerancia más országokban? Ez a kis extra lauf ilyen magyar marhaság, nem igazán van értelme, így nem is nagyon alkalmazzák máshol.
2021. okt. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2

tevedsz, de legalabb egy jot magyaroztal kozben

Svajcon kivul minden europai orszagban van egy eleg tag meresi tolerancia, bar az teny, hogy valtozo

[link] (bar nem mindenben pontos ez az oldal sem)

2021. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én egy hónapja fizettem 40 €-ot, lakott területen belül 50 helyett 64-el mentem. Egy álló civil rendőrautóból bemértek, utánam jöttek és úgy fizettem büntit. :P

Egyébként úgy tudom 6 km a tűréshatár lakott területen belül,10 km-ig 20 € a bünti , 15-ig 40 €

Lakott területen kívül is 6 km a tűréshatár, de picit itt már enyhébb a bünti és 6km - 15 km között 20 € a bünti.

Hétfőn, szerdán és pénteken mérnek a legtöbbet. :P

2021. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha 6 km-el leped túl akkor elvileg nem büntetnek. Településeken belül ennyi a bírság

6-10 km 20€

10-15 km 40€

15-19 km 60€

19-25 km 90€

25-30 km 140€

Stb.

Legmagasabb kiszabható 55-60km 650 €

Engem is sokszor mértek már be pl autópályán 145 nél de nem küldtek semmit. A te sávodnál állt a traffipax? Nem lehet, hogy a szembejövőt figyelte?

2021. okt. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként Szlovákiában az autóból mérés esetén ha büntetnek, akkor mindig van elfogó autó/megállító ember? Vagy hasonlóan a magyarországihoz, postán utánaküldik az embernek a bírságot? A Szlovákiában található 13 db Védához hasonló bemérés esetén tudom, hogy igen, de az autós mérésnél nem tudom mi a szitu.
2021. okt. 29. 07:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Az autós méréseknél is postázzák.

De lehet nem azonnal lehet csak néhány év múlva kapod meg volt már rá példa.

Elvileg 5 évig bármikor küldhetik.

De lehet ilyen kis összeg miatt nem is küldenek egyáltalán semmit.

2021. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!