Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha biciklivel megyek át a...

Ha biciklivel megyek át a zebrán, akkor le kell szállnom róla és magam mellett kell tolnom, míg át nem érek a zebrán. Ugyanez igaz abban az esetben is, hogy ha nem zebrán keresztezem az autók forgalmát, hanem kerékpársávon?

Figyelt kérdés
2021. okt. 30. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor nem kell leszállnod.
2021. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerékpársávon áttekerhetsz, nem kell leszállni. Viszont arra figyelj, hogy a kerékpársávra a "rendes" elsőbbségi szabályok vonatkoznak, és a zebrával ellentétben a kerékpársávnak nincs automatikusan elsőbbsége (akkor sem, ha közvetlenül zebrával párhuzamosan megy át az úton).
2021. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Zebrán sem kötelező leszállni, viszont elsőbbséged nincs.


Viszont azt tudd, hogy eleve legálisan a zebrához a járdán csak kivételes esetekben érkezhetsz.

2021. okt. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, de nincs is elsőbbséged.


De nem is nagyon kerülhetsz ilyen helyzetbe, mert a járdán általában eleve csak gyalogosan közlekedhetsz.

2021. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Közben megtaláltam kérdésemre a választ.


3.: sajnos ez nem igaz. Zebrán kötelező leszállni. Illetve az sem igaz, hogy legálisan zebrához a járdán csak kivételes esetekben érkezhetem: nekem a munkahelyem és lakhelyem közt több olyan hely is van ahol bicikli úton megyek (ami közvetlenül a gyalogosok mellett van a járdán) és egyszercsak megszakad a bicikliút egy zebrával. Mint megtudtam, kerékpársávon akkor nincsen elsőbbségem, ha előtte stop tábla, vagy "elsőbbség megadása kötelező" tábla van kirakva.


4.: ugyanezzel kell vitatkoznom, nagyon sok esetben a bicikliút járdán van, illetve vannak kivételek amikor járdán is engedélyezett a biciklis közlekedés bizonyos feltételek mellett.


Az eset ami miatt feltettem a kérdést, egy olyan helyen volt ahol járdáról járdára vezetett át a bicikliút, mikor is majdnem elütött rajta egy autós aki utána még ki is szállt ordibálni velem. Utólag megnéztem, ki volt rakva neki a kötelező elsőbbségadás tábla, nekem meg a kék tábla, hogy mehetek. Végső soron jó, hogy így alakult, mert hiába nekem volt igazam, puszta véletlen volt, mert gőzöm nem volt ezekről a szabályokról. Így mostmár egy fokkal tudatosabban közlekedem.


forrás: [link]

2021. nov. 19. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell leszállni, ez csak a rendőrségi propaganda, valójában nincs ilyen szabály. Csak annyi van, hogyha átgurulsz, akkor nem minősülsz gyalogosnak, hanem elinduló járműnek minősülsz, tehát nem lesz elsőbbséged.


Járdán 2 ritka esetben biciklizhetsz (max. 10 km/h-val):

- főútvonalon mész és 12 éven aluli vagy

- az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan


Valóban van még pár helyen olyan, hogy nincs normális átvezetés és a járda közepén véget ér a kerékpárút, de ez egyre ritkább.


Kicsit kevered a fogalmakat, mert a kerékpársáv az az, ami az úttesten van, azzal együtt halad (folyamatos sárga csík).

Te valószínűleg "kerekpárútra" vagy "gyalog- és kerékpárútra" gondolhatsz. Ezeket szokták átvezetni az úttesten (sárga négyzetekkel) az utóbbit általában a zebrával párhuzamosan. Az elsőbbséget itt táblák, illetve a kanyarodási szabály dönti el.


Itt leírják a különbségeket:

[link]

2021. nov. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!