Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sokan miért félnek a párhuzamo...

Sokan miért félnek a párhuzamos, tolatós parkolóhelyektől?

Figyelt kérdés

Annyi helyen látom, hogy tolatva jó lett volna a hely, helyette be állnak ferdén kilógva, előre bekanyarodnak és lepadkázzák.

Miért nem tolatnak helyette be? Ennyire nem megy a tolatás? Vagy annyira sietős hogy az a pár másodperc is számít?



2021. nov. 11. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nekem nemrég (kb 1 éve) van meg a jogosítványom, és egészen gyorsan meg is lett, de a hátra párhuzamos parkolással nagyon sokat szenvedtem. Nehéz úgy parkolni, hogy nem látom, mi van mögöttem, nem érzem még, hogy hol van a kocsi hátulja, a padka. Ha lehetőségem van rá, még most sem parkolok háttal. Nem azért nem parkolok hátal, mert sietek, (mondjuk én az a típus vagyok, aki inkább 10-szer igazítja meg a kocsit, de ne lógjak ki) hanem azért, mert még nehezen megy (főleg új autóval).

2021. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom sok oktató nem mondja el a tippeket, ami segít megvalósítani, csak ráhagyja a tanulóra. Ha nem jó, akkor szól, de mivel tudod magad támogatni, azt már nem. És évek alatt sem jön rá magától az illető.

A másik az, hogy a hely gyakran rövidebbnek tűnik, mint amennyi kellene. Kívülről nézve, vagy mellette elhaladva nem egyformán érzékeled.

2021. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. lehetőség: fél attól, hogy a mögötte jövő lecsap előre padkázva a helyre

2. lehetőség: nem akarja feltartani a forgalmat, néha én is beteszem az elejét, majd ha elmenteg mögöttem beállok rendesen

3. lehetőség: nem a saját kocsijával van, nem biztos a dolgában

4. lehetőség: tényleg béna, van sok ilyen.

2021. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én sokszor állok be tolatva padka mellé, de ritkán vagyok elsőre elégedett, így igazítanom kell. Azzal meg feltartom a mögöttes forgalmat. Nyilván, ha nincs mögöttem senki, akkor nem dolgoztatom a gumikat feleslegesen.
2021. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Pedig tolatva sokall könnyebb beállni még szűk helyre is.
2021. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Persze , ötöske, mesélj még. Neked hátul van a szemed? Az egy dolog, hogy jobban manőverezhető az autó, nem véletlen a legtöbb targonca kormányzása sem, nade a térérzékelésed akkor is előre nézve a legjobb, mert anno a mammut elől sem rükvercben szaladtunk. És az nem is volt ám olyan régen !
2021. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem tolatva jobban megy a parkolas.merolegesen es parhuzamosan is.

Forditva vagyok bekotve.igazan friss jogsis vagyok,alig 2 honapja vizsgaztam.raadasul no is vagyok.

Csak munkahelynel gyakorlom neha az orral elore parkolast,hogy azert menjen az is.vizsgan is hatra parhuzamost kaptam,csont nelkul megvolt igazitas nelkul.

Munkatarsam egy evvel elottem szerzett jogsit,mai napig nem parkol tolatva sehol.addig megy amig orral be nem tud allni.

2021. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom miért pontoztátok le az ötöst, teljesen igaza van. Aki ezt nem így látja az adja be jogsiját. A párhuzamos az egyik legkönnyebb parkolás, balra előre nehezebb beállni.
2021. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6. Te aztán ne szólj hozzá.

Menj a mammut után ha annyi eszed van.

De az autó vezetéshez már az írásod alapján nem sok közöd van.

Lehet nem vagy annyi éves mint én amióta kamionozok.

2021. nov. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért jobb orral beállni, mert ki is kell állni valamikor. Az tőlem függ, hogy milyen szűk helyet vállalok be beálláskor, de hogy milyen szűk helyről kell kiállni, az már másoktól függ. Ha közvetlenül mellém parkolnak, szemben meg szintén állnak, akkor előfordulhat, hogy orral nem tudok kiállni, tolatva meg megoldható.

Ha jönnek mögöttem érkezéskor, akkor nem kínlódok a tolatással, hanem beállok orral. Főleg, ha az Astrával vagyok, mert annak apró kis szr tükre van, nem látni benne egyszerre minden szükséges dolgot, lassabb a tolatás. Doblóval vagy Amarokkal sokkal könnyebb tolatni, mert azoknak rendes tükrük van.

Bolti parkolóba sose állok be tolatva, mert a csomagtartóba pakolok.

2021. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!