Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jobb a vezetésbe?

Hogyan lehetnék jobb a vezetésbe?

Figyelt kérdés
Levezettem 50 órát és hamarosan megyek vizsgázni, de nagyon reménytelennek érzem a helyzetet. Most lesz az első vizsgám. Még mindig csinálok sok hülyeséget és az oktatóm is azt mondja, hogy nagy eséllyel megbukok. Már elegem van az egészből. Mindig próbálom odatenni magam, de egyszerűen nem megy. A legtöbb ember 30-40 órával simán levizsgázik én neg itt szenvedek még 50-nél is. Úgy érzem csak feleslegesen megy ebbe a pénz. Valami tippet tudtok adni?

2021. nov. 22. 17:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Én kétszer buktam és elég reménytelennek éreztem a helyzetem. Sok módszert kipróbáltam, ami segíthetne. A legjobban az vált be, hogy használtam szimulátor programot. (Mondjuk itt figyeljél arra, hogy néhány dolog másként van a szimulátorban, mint a valóságban, de nekem nagyon sokat segített. Például a parkoló szimulátorok nagyon hasznosak, mert a vezetés során nem mindig van idő felfogni, hogy hogyan és mit kellene csinálni.) Meg az volt nagyon jó, hogy minden vezetés után leültem egy kávé mellé és átgondoltam, hogy mik voltak a hibáim és képzeletben kijavítottam. A harmadik vizsga kiválóan sikerült. :)
2021. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

"A legtöbb ember 30-40 órával simán levizsgázik"

Ezt miből gondolod?

A statisztikák szerint is 50 óra körül van már a sikeres forgalmi vizsgához szükséges gyakorlás.

Abban persze benne vannak azok is, akiknek valóban elég a 30-40 óra, csakhogy ők vannak kevesebben, a többség bizony nem vizsgázik le simán annyi órával.

Nem összehasonlíthatóak a mostani körülmények a 20 évvel ezelőtti, vagy akár a régebbi időkkel.... ha megnézel egy régi felvételt, a mostanihoz képest alig volt forgalom, sokkal kevesebb volt a jármű az utakon, mostanság már egy kisebb településen is kialakulnak forgalmi dugók.

2021. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amely dugókba előszeretettel viszik be csúcsidőben a tanulókat és csodálkoznak, ha az embernek nincs türelmük hozzá. Aki fél, vagy nem magabiztos, annak a rutin pálya lenne a való, kár hogy nincs.
2021. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia.

Èn 48 óràval,1 bukàssal mentem àt (32. óra utàn buktam)

Előtte nap:

-Lazulj, pihenj sokat (amenyit lehet)

-Ne kattogj a vizsgàn

Aludj egy jót, ne legyèl fàradt.


Aznap:

-igyàl sok folyadèkot.

-próbàlj ne stesszelni.

-legyèl összeszedett

-iratot ne felejtsd otthon!!!!

Viszga:

-Ne baràtkozz az ellenőrrel.

-rövid tömör vàlasz a biztosnak

-csak arra vàlaszolj, amit kèrdez

-Ne szólj bele a beszèlgetèsve.

Ellenörzès:

Gumi

Kormàny

Irànyjelző

Làmpàk

Fèklàmpa segítsèggel

Rendszàmtàbla vilàgítas

KÈZIFÈK

FÈKPRÓBA!!!!


menet közben:

TÜKÖR, TÜKÖR, TÜKÖR HASZNÀLAT!!!!

előre làtàs, koncentràlàs, higadsàg.....

Vègèn kèzifèk sebvàltó!!!!(baràtomat ezen húztàk....)

utànna otthon egy jó hideg sör... Sok sikert...

2021. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sokszor az élet önmagában is elég nagy kényszerítő erő, hogy bizonyos dolgokat megtanulj. Valamit valamiért. Ugyanakkor fogadd el, hogy valakinek valami könnyebben megy, valakinek meg nehezebben.


Gyakorolj tovább.

2021. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bazaltkaroly ***** válasza:

Ha nem sikerül a vizsga elsőre, ne bátortalanodj el. A vizsgabiztosok sokszor nem engednek át elsőre embereket, mert nekik is plusz pénzt jelent a bukás. Bár ezt sosem fogják elmondani csak úgy bárkinek, de biztos embertől tudom, hogy rá vannak ők is kényszerítve a buktatásra, főleg, amióta megszűnt a rutinvizsga. Nem hiába van, hogy sok ember inkább a pénztárcájával oldja meg a sikeres levizsgázást. Ajánlom, hogy tarts ki és figyelj oda mindenre. És ne feledd, hogy senki nem kezdi profiként, az emberek 90 százaléka bénázik az elején. Aki meg azt állítja, hogy ő profi volt már a vizsgák alatt is, az általában csak menőzni akar, és az első két évében nagy valószínűséggel az árokba fog kikötni.

Tarts ki fog az menni!

2021. dec. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. De ami volt vizsgán azt el se hittem. Sikerült elsőre. Sőt. Hibátlant mentem. Én nem tudom mi történt, meg hogy csináltam, de sikerült :D. Szóval köszönöm a bátorító szavakat tőletek.
2021. dec. 2. 23:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok a sikeres vizsgádhoz 😉

Ezzel te is rácáfoltál arra, hogy az első vizsgán úgyis megbuktatnak, mert kötelező buktatni... vagyis állítják ezt sokan, konteókból a forgalmi vizsákkal kapcsolatban sincsen hiány.

2021. dec. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bazaltkaroly ***** válasza:
Gratulálok! Ezek után lehet sokszor úgy fogod érezni, hogy nem vagy jó sofőr. Ha jönnek a bonyolult helyzetek, a "bénázások" (Nyugi, mindenkivel megesik, még sok évnyi vezetés után). Fontos, hogy ezek után se bátortalanodj el, és ne gondolj arra, hogy "Nekem nem való a vezetés". Ha vezetsz, szép lassan a rutinnal nagyon jó sofőr leszel. :)
2021. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Èn is gratulàlok, èn tanàcsom ha valamit nem tudsz, lassíts, gondold àt. Ne hajts gyorsan.Baleset mentes èvtizedeket kívànok.
2021. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!