Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit kellene fizetnem egy...

Mennyit kellene fizetnem egy 40km-es útért?

Figyelt kérdés
Édesapám rákos, és havonta kell menjen kemóra a városba, ami 20km. Sajnos nincs autónk, buszozni pedig nem nagyon tud mert gyenge, így a szomszédra vagyunk szorúlva. Legutóbb nem kért pénzt, de most megint szóltam neki, hogy jövőhéten el tudna-e vinni minket és azt válaszolta, hogyha tankolunk akkor elvisz. Mennyit illene ilyenkor fizetni? Nem nagyon vagyunk eleresztve, viszont hálátlan sem akarok lenni.

2021. nov. 24. 19:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

#9: jól számoltad...


Találomra beírtam egy taxi-kalkulátorba két címet, 36 km-es össztávra 13900 körüli ár jött ki.

2021. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Ja és igen, az autót sem koptatom feleslegesen, ha nem muszáj.

Meg ja, még mindig van +1 opció, autót venni + jogsit letenni. Ha így nem felelne meg.

2021. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
#11 + a várakozási díj, ami piros lámpánál, "beugrok ezért-azért" szituknál, meg úgy mindig ketyeg, amikor nem halad a jármű. Lenne az több is
2021. nov. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
97%

A "nem szép dolog pénzt kérni" részhez hozzá tenném, hogy nem is kért pénzt a szomszéd, csupán azt, hogy az ÁLTALATOK elhasznált benzin költségét álljátok.


Ez így teljesen korrekt.


Ezzel szemben azt mondod nem akarsz hálátlan lenni.


Miközben "max ezeröccázat" adnál ami az ÁLTALATOK elfogyasztott benzin költségét sem fedezi. Tehát akkor mégis csak hálátlan vagy, hiszen a szomszéd fizet rá arra, hogy a rendelkezésetekre áll.


Azt meg csak mellékesen megjegyzem még egy építőipari segédmunkásnak is 1.500 Forint az óradíja manapság. Nyilván ezt nem lehet így kalkulálni, mert a taxi költsége alsó hangon 15 ezer lenne.


Én benzinköltség plusz egy sör (500 Ft) költséget szoktam felszámolni.

2021. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy milyen a viszonyotok a szomszéddal? Azért az se mindegy...

De semmi esetre se várható, hogy úgy fuvarozzon titeket rendszeresen, hogy még a benzin árát se dobjátok be.

2021. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt is vegyük számítasba, hogy a szomszéd a mostani kórházi helyzetben órákat eba... az idejéből, mégis csak az üzemanyag árát kéri. De szerintem legközelebb nem fog ráérni, mert mindennek van egy határa.
2021. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem kell megvárjom minket, csak kitesz a kórháznál, én meg majd később hazajövök busszal. Max egy óra alatt oda-vissza megjárja.
2021. nov. 24. 20:58
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Na én elkérném tőled még az órabért is és az üzemanyagot se úsznád meg ennyiből.

Egy autónak a guruló költsége az üa. megszorozva kettővel.

Mert azért kell rá gumi, biztositás, adó, javitás, vizsga stb.

Ezeket hol adják ingyen csak azért hogy egy beteget elvihessen.

2021. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Látom egyikőtökbe sem szorúlt minimális együttérzés és jóindulat.
2021. nov. 24. 21:41
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Miről beszélsz??


Benned hol a jóindulat? Szívességből fuvaroz titeket a szomszéd es még neked álk feljebb?

2021. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!