Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Robot pilóta mire képes egy...

A Robot pilóta mire képes egy modern(ebb) gépen,a pilóták tényleg csak nézelődnek útközben (kisebb túlzással , mig a sz.gép viszi a repülőt?

Figyelt kérdés
Üdv a kérdésem az lenne, a repülőn mennyi dolga van a pilótáknak? Egy repülős könyvbe valami olyasmit olvastam, hogy jóformán csak a tájban gyönyörködnek , beszélgetnek,és éberen figyelik a robotpilótát, ez igaz? Mennyi terhet vesz le a robot a pilótákról? Ill érdekelne még, robotpilóta van az olyan kis gépeken is mint a cessna 172 és hasonló kisgépeken is, vagy csak a nagy utas szállitókon? köszi,
2021. nov. 30. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Igazából a pilótáknak csak a le- és felszállásnál van dolguk, útközben max a rendszerek ellenőrzése. És igen, útközben viszi magát a robotpilóta.
2021. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Csak a nagy utas szállítókon de leszáll mindent intéz. Jobban mint a pilóta .


Példa , tán ismered a videót jópár éve propelleres repcsi Ázsiában , volt videó repült az autópálya felett és oldalazva lezuhant.


A sztori : egyik motor tönkrement pilóta megijedt kikapcsolta a robot pilótát és utána a jó motort állította le véletlen és lezuhant.


Megoldás a hivatalos iratok alapján: robot bekapcsolva hagy,megadni hova landoljon és simán a gép 1 motorral leszáll biztonságosan. Csak a pilóta ne nyúljon semmihez ez a lényeg.


Na, kb ilyen a robot pilóta.

2021. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi, 2-es guglizással közbe kideritettem, C-172 re is van robot sofőr. Akkor gondolom a ,kis vakarékokon is van. :)
2021. nov. 30. 19:51
 4/12 anonim ***** válasza:

A robotpilóta sok dologra képes, de nem mindenre.

Ha mondjuk az irányító azt mondja, fordulj 252-re, süllyedj 6000 lábra, válts 112,8-as frekire, ahhoz kell a pilóta beavatkozása.

2021. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kis vakatékokon nem jellemző, higy van.
2021. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Van többféle automatika de mindenhol elmondható , hogy a pilóta nem feleslges dísz. Aztán attól is függ a robotpilóta, hogy maga a repülőtér milyen kategóriájú, milyen leszálló rendszerrel rendelkezik. Egyébként én úgy tudom bizonyos számú leszállást pl részben automatika nélkül kell végrehajtani, tehát - most mondok egy számot ami totál nem igaz - mondjuk 10 leszállásból 3at manuálban kell lenyomni.

Továbbá létezik egy zsáknyi eljárás amit a pilótáknak követniük kell, ezekben nagy segítség a autopilot, de ezeket mind bele kell programozni pl egy utasszállító gép számítógépébe. Pl mi van akkor ha nem kap leszállási engedélyt - várakozni kell a repülőtér közellégterében, vagy át kell startolni, esetleg másik repülőteret kell használni - a különleges vészhelyzeti eljárásokról nem is beszélve.

Ha érdekelnek ezek a dolgok akkor egész reális képet kaphatsz az egészről valamlyik jobb repülőszimulátor használatakor ( X-Plane, FSX, Prepare3D, MFS2020 ).

2021. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy mit csinálnak a pilóták amikor a gép viszi a repülőt? Beszélgethetenek? Ezt is a repülős könyvbe olvastam, hogy azt hiszem 10 ezer méter alatt semmiről sem eshet szó csakis a gépről, utazó magasságon beszélgethetnek, amiről tetszik. Ilyesmit olvastam , régen volt.
2021. nov. 30. 20:07
 8/12 A kérdező kommentje:
7 köszi
2021. nov. 30. 20:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként ha érdekel téma, akkor érdekes videók érhetőek el - magyar nyelven - az Aeropark Budapest csatornáján mindeféle repüléses témában.

Imhol egy példa:

https://www.youtube.com/watch?v=VWdvzpm5yro&t=5s

2021. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3000 láb alatt kell steril kabin. Ezen a magasságon, illetve alatta fokozott figyelem szükséges.

Nyilván nem ülnek mint a kuka egy több órás úton, de nem csak fecsegnek, meg kávézgatnak.

Nem nagyon telik el úgy egy-ket perc, hogy ne lenne valami tennivaló.

2021. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!