Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sokakat miért idegesít,...

Sokakat miért idegesít, hogyha megelőzik őket?

Figyelt kérdés

Az indokolatlanul lassan haladók, sok esetben a belső sávban. Nem egyszer futottam már bele olyanba, hogy megelőztem jobbról, hozzáteszem nem villogtam, nem dudáltam rá, nem húztam rá a kormányt meg semmi ilyen, csak megelőztem jobbról és ő meg több esetben utánamjött és számonkért idegesen, hogy hogyan merészelem én őt jobbról megelőzni, mert az nem szabályos. Amikor felvilágosítom a parasztját, hogy a belső sáv előzésre való, folyamatos haladásra nem, akkor meg épp csak nekem nem ugrik.

Ez miért? Ennyire frusztráltak az emberek, hogy vmi okot keres, hogy belekőthessen a másikba? Más is tapasztalt mostanában ilyesmit?



2021. dec. 3. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedben a válasz:


Mert parasztok!


Sokan vannak és szaporodnak.

2021. dec. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

kétféle lehetséges..

az egyik ok, a kivagyiság, otthonról hozott nevelési hiányosság...felnőtt korban már nem lehet korrigálni. ez a családját is veri

a másik, hogy nem figyel, el van foglalva a saját problémájával.. ő még nevelhető...ha észreveszi, hogy valamit nem jól csinál, korrigál. nem integet, nem dudál.

2021. dec. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak nekem tűnik életszerűtlennek, hogy városi környezetben ha valaki jobbról előz, azt elkezdik követni és számonkérni, ráadásul ez több alkalommal is előfordult?
2021. dec. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is teljesen életszerűtlen.


Ha meg városon kívül történik , akkor meg a számonkérés mikéntje nem reális, hiszen nem éri utol a kérdezőt a lassabban haladó…

2021. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az egyik egy városon kívüli benzinkútra mentem be, ahol nem volt dolga a parasztnak, csak azért jött be utánam, hogy kioktasson.

A másik egy hipermarket parkolójába akart kioktatni a frusztrált paraszt, lehet pont neki is ott volt dolga, a harmadik egy gyorsétterem parkolójába követett.

2021. dec. 3. 10:09
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Én még úgy tanultam, hogy kétsávos útszakaszon, ha elmész a másik mellett az nem előzés csak elhaladás, vagy kikerülés. Ha meg a megengedett sebesség alatt haladt, akkor meg azt is oda lehet neki bökni, hogy miért tartja fel a forgalmat? Az szerinte szabályos?
2021. dec. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem az szokott zavarni mikor megyek a belső sávban 140-el előttem ugyanúgy a többiek, a szélsőbe szokásos kamionok, furgonok, hétvégi sofőrök és akkor megjön a seggembe 180-al és én menjek előle bárhova...


Olyankor nem mindig satuzok be a kamionok közé az ő kedvéért...😃

2021. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

#7-ES


Mindezt persze úgy, hogy villogtat meg balra indexel. :D

2021. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettő dolog van:

1. Nem bírja elviselni hogy ne ő legyen az első, még egy ilyen jelentéktelen szituációban sem


2. Annyira bántja más piti szabálytalankodása, hogy a sajátját észre sem veszi

2021. dec. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Lakott területen belül párhuzamos közlekedés szabályai szerint a külső sávban közlekedve lehet "előzni" a belső sávban haladót. Ugye igazság szerint elhaladsz mellette. Sokan viszont konkrétan előznek, mert cikáznak a sávok között.


Lakott területen kívül a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton, pl. 2*2 sávos főúton tilos a külsőben közlekedve előzni a belső sávban lassabban közlekedőt. Jártam így. 37-es főút, Hernádkak-Miskolc közötti szakasz, nagyrészt 110 km/h a megengedett sebesség. A belsőben folyamatosan haladt egy autó 90 km/h-val. Én 100-110 km/h-val szoktam menni, jobbratartással. Beértem ezt a véglényt. Jobbat nem tudtam tenni, felvettem a tempóját és mentem a külsőben, ő a belsőben.


Azt bunkóságnak gondoltam, hogy a belsőbe áttérek, levillogom a külsőbe, kitudja kibe kötök bele vagy kit provokálok... Nem volt kedvem ahhoz, hogy esetleg utána még neki álljon feljebb és büntetőzzön, meg a se.g.g.emben hajtva lakodalmas dudaszót toljon. Azért mert ő szabálytalan, én nem fogom szabálytalanul megelőzni. Végül valami csoda folytán észrevehette magát, mert kiporolt a külsőbe.

2021. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!