Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Első sikertelen forgalmi...

Első sikertelen forgalmi vizsga. Mire kéne még figyelni?

Figyelt kérdés
Sajnos a mai napon sikertelen lett a forgalmi vizsgám. Szabálytalanul parkoló teherautó bele lógott a sávba,a záróvonal átlépésevel kellett volna megelőzzem. Ezt sajnos nem mertem megtenni,nem tudtam,hogy ilyen esetben átléphetem a záróvonalat. Szép lassan elhaladtam mellette. Majd szólt a vizsgabiztos,hogy akkor álljunk félre. Vége a vizsgának. Van esetleg még bármi ilyesmi amire figyeljek oda legközelebb? Ezt most egy életre megtanultam..Azt mondta nagyon jól vezetek,de veszélyes helyzetet teremtettem.
2021. dec. 15. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha forgalmi akadály van az úton, akkor át lehet lépni a záróvonalat, természetesen megfelelő körültekintés után.
2021. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,megjegyeztem a mai nap után. Olyan vizsga drukkban voltam,hogy azt láttam elférek. El is fértem. Csak hát kerülni biztonságosabb lett volna.
2021. dec. 15. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ajtónyitásnyi oldaltávolság? Nekem picit kétséges a leírásod. Nézetem szerint, ha sávon belül el lehet férni, de nincs ajtónyitásnyi oldaltávolság, az kisebb veszély, mint a záróvonal átlépése.

Hogy sávon belül lassítottál, és úgy mentél el a belógó jármű mellett, én nem gondolnám veszélyesnek.

2021. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A teherautó egy sávot elfoglalt teljesen,és a második sávba lógott bele a sarka. Ezt kerültem én a záróvonalig húzodva a saját sávomba.
2021. dec. 15. 14:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Pedig de, meg kell lennie az oldaltávolságnak kikerülésnél is. A teherautó takarásából bárki kiléphet, és még ha figyel is, túl kicsi oldaltávolság esetén az első lépés után elgázoltad. Lakott területen belül a záróvonalak többsége amúgy sem beláthatatlan útszakasz miatt van, hanem sokkal inkább kijelölt gyalogátkelőhelyet fedez.

2021. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs abból probléma,hogy megbuktam. Legközelebb sikerül. Inkább valahogy a vizsgadrukkot kéne legyűrjem. Vagy hasonló, hogy ne hibázzak akkorát,hogy ismét bukjak. Bármi jó tanács. Nézzem át a kresz könyvet esetleg?
2021. dec. 15. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, véleményem szerint hiába nézed át a kreszkönyvet, ha izgulós vagy sajnos nem fog segíteni, meg amúgy sem. Okés, elolvasod a könyvet, de mikor ott vagy a forgalomban és hirtelen adódik egy helyzet, amit lehet a másodperc töredéke alatt kell le kezelni, akkor hidd el, hogy nem fog beugrani, hogy erről mit írt a könyv 51. oldala… Ötször buktam, szóval nekem elhiheted, hogy úgy 90%-ban tuti nem az lesz a döntő, hogy az elméleti tudásod megvan-e, hanem hogy a pillanatnyi váratlan szituációt hog tudod kezelni, és vannak olyan helyzetek, amikre konkrét megoldási példát nem fogsz találni egy kreszkönyvben. Volt olyan bukásom, hogy konkrétan ha lett volna kreszkönyv előttem se tudtam volna mit csináljak másképp, sőt a mai napig úgy csinálnám, és az oktató is széttárta a karját bukás után, hogy hát ez szerencsétlenség, és ha még veszek 40 órát is előfordulhat ilyen váratlan forgalmi szitu, amit nem tudnék tökéletesen lekezelni (nyilván ez akkor baromira megnyugtatott és gondolhatod mennyire éreztem jogosnak).

Az izgalom ellen nem tudok tuti javaslatot, talán ha valami természetes nyugtató hatású dolgot kipróbálsz (pl citromfű tea) az segíthet, de nyugtatót, alkoholt eszedbe se jusson vizsga előtt fogyasztani, szóval az ajánlásom tényleg kimerül valami teakeverékben, bár én ilyesmivel sem élek.

2021. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!