Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megéri letenni a C jogsit...

Megéri letenni a C jogsit úgy, hogy közben egyetemet végzek?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok egyetemen. Nyilván a szak amit tanulok, azt is szeretem, de a vezetés iránt is rajongok nagyon és egyáltalán nem biztos, hogy be fogom fejezni az egyetemet.


Arra gondoltam, hogy nyáron letenném a C jogsit. Az egyrészt egy képesítésnek számít, másrészt meg ha bármikor úgy döntenék, hogy nem folytatom az egyetemet akkor legyen azonnal mihez nyúlni és ne csak az legyen, hogy egy képesítés nélküli félnótás vagyok akit csak a szalag mellé vesznek fel. Nyilván ha az egyetem befejezése mellett döntök, akkor az E kategória is meglesz mellé és akkor megyek kamionra.



Viszont vannak aggodalmaim is. Például kiszórok az ablakon 320 ezer forintot (ennyibe kerülne minden + a bukások ha bukok) és ugyebár most nem dolgozok benne mivel egyetemen vagyok. Nem félő, hogy esetleg kijönnék a gyakorlatból és mire ott állok, hogy na igen, munkát szeretnék vállalni a C jogsimmal, csak értetlenkedek mert gyakorlat hiányában nem alakul ki a megfelelő kezdő rutin és emiatt újabb órák vételére fogok szorulni?

Mert most nyáron csak arra lesz így időm, hogy meglegyen a jogsim, dolgozni már csak tanév közben tudnék vele, az meg nappalis egyetem mellett elég nehézkes.


Csak hát tényleg nagyon szeretek vezetni és érdekel nagyon a teherautózás, szívesen megcsinálnám. 4 éve van B jogsim és képes vagyok öncélú szórakozás kedvéért autókázni cél nélkül fel-alá és még mindig ugyanúgy élvezem mint 4 éve.


21/F



2021. dec. 30. 14:20
A kérdező szavazást indított:
Megéri az ha valóban érdekel a teherautózás
Nem éri meg, egyetem mellett csak pénzkidobás, akkor vágj bele ha fixen ott hagyod az egyetemet
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyuék engedik egyáltalán? Járni kell a sofőr munka után, és ha sokára találsz valamit, kénytelen leszel belemenni, máskülönben ott vagy pénz nélkül.
2021. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged és érdekel is, csináld! Jó az, ha több lábon áll az ember.
2021. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én gimnáziumba járok és mellette csináltam meg a C kategóriát. Én is amolyan második lehetőségnek szánom. Mondjuk azzal számolj, hogy nem csak a jogsi árába fog kerülni. Ahhoz hogy munkát is vállalhass vele, kell legalább Páv3, Gki, Sofőrkártya, ha csak a C kategóriát teszed le, akkor nem árt hozzá egy gépkezelői tanfolyam sem, hogy kezelhetsd az emelőhátfalat. A jogsi nekem 300 ezer volt, a gki 153 500,a sofőrkártya 7700,a jogsim kategóriaváltása 4000, az emelőhátfal kezelőit most csinálom, azt mondták 83 ezer forint lesz😢
2021. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2

Jogsinál nem él az a lehetőség hogy több lábon élni. Valakinek szenvedés a B-t lerakni és vagy nem vagy csak alig vezet, az mivel jobb? Családomban van olyan akinek már 2000es évek elején lejárt a papírja meg sem hosszabbította.


Itt forinthoz nézve komoly összegekről beszélünk, amit kár kidobálni az ablakon, ha nem kezd el az ember azonnal keresgélni meló után.

2021. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1 Miért kellene nekik engedni?

Magamnak állnám a költségeket, így azon kívül, hogy megemlítem nekik nem igazán érdekelne a véleményük.

Vagy legalábbis nyilván őket is meghallgatom, de ha csak lenéznek emiatt akkor nem fog érdekelni.


Szerencsés helyzetben voltam tavaly nyáron, mert egy jó ismerősöm cégének dolgoztam aki tele pénzelt így meg van rá a fedezet. Viszont idén már szeretnék valamilyen képesítést is szerezni, szerintem 21 évesen nem árt ha van. Aztán hát engemet meg ez a terület vonz, így nyilván ezt a lehetőséget szeretném megragadni.

Tanulhatnék akár asztalosnak is a nyáron, de ha semmi affinitást nem érzek iránta akkor nem hinném, hogy megtérül.

2021. dec. 30. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jönnél ki a gyakorlatból, mert bele se mennél.
2021. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy meg igen.. Nem jöhetsz ki a gyakorlatból, ha nincs is gyakorlatod... Az a kevés km amit levezettem, míg csináltam a jogsit, az lófa$z. Én megszereztem minden papírt, de csak tavasszal fogok munkát keresni sofőrként, mert nem télen akarom elkezdeni,
2021. dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegnapelőtt (dec 28-án) volt a C kategóriás forgalmi vizsgám. Az első és sikeres is volt. Július közepén kezdtem a kreszt, ez barátok közt is több, mint fél év. Annyian vagyunk, hogy hetente max 1 vezetés volt, a rutin és BÜ vizsgát követően két hónap szünet után ültem először kormány mögé. Most jön az E, csak remélni tudom, hogy 4 hónap alatt meglesz.
2021. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!