Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet egy forgalmi vizsgán...

Lehet egy forgalmi vizsgán még egy parkolást kérnie a vizsgabiztosnak?

Figyelt kérdés
A vizsgán már több, mint 50 percig mentünk a forgalomban, a kihúzott feladatokat (parkolást és egy megfordulást) sikeresen elvégeztem és minden jól ment de a végén megkérte hogy még egy parkolást csináljak ráadásul nem is én hanem ő választotta ki a parkoló helyet. Nagyon szűk helyre kellett beálljak balra előre merőlegesen 2 autó közé (a kocsiajtókat esélytelen lett volna kinyitni, annyira közel álltunk) és persze utána ki is kellett álljak a kocsival mindezt óriási forgalom és dugó közben egy mellék utcában Pesten. Kicsit kicsorogtam tolatva hogy egyáltalán lássak a parkoló autóktól de ezerrel jöttek az autók egymást előzték és nem akartak kiengedni. Nyilván érthető hogy minden ilyen feladatot meg kell tudjak oldani a mindennapokban de nem vagyok még rutinos vezető és ha tehettem volna más helyet választottam volna magamnak amit biztonságosabbnak könnyebben megoldhatónak találnék. Miután próbáltam megoldani a feladatot a magam tempójában az oktató halkan beleszólt és a vizsgabiztos erre megszólalt hogy “oktatói beavatkozás” miatt nem megyek át.

2022. jan. 7. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miert szolt bele az oktato?

En biztosan azt mondtam volna,hogy ide nem allok be.keressen egy normalis parkolot es nagyon szivesen megcsinalom.

Ha elore latod,hogy nagyon szuk a hely,miert kezdted el a manovert?

Azert a biztosok sem istenek.

Lehet epp ez volt a celja.

Tolem nem kertek pluszt,sot az 50 percet sem kellet levezetnem.az elso 10 percben megvolt a megfordulas,parkolas,majd kb 5 perc vezetes utan a vizsgabiztos szolt az oktatomnak,hogy xy utvonalon induljunk vissza.

2022. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Csak olyan autóval vizsgazzatok, amiben van kamera.


Akkor nincs ilyen.

2022. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ami azt illeti ült bent egy szakfelügyelő is aki a vizsgabiztost ellenőrizte. Mivel épp egy baleset volt útlezárások voltak mindenhol, így a vizsga útvonalontól totálisan eltértünk és más utcákon mentünk amit akkor random kitaláltak. De még azt az útvonalat is 2x megváltoztatták menet közben mert annyit álltunk volna a forgalomban. Csak az a kellemetlen hogy mindent szabályosan helyesen csináltam annak ellenére hogy vizsgahelyzet volt és stresszelt az is h bent ült három férfi rajtam kívül es forgalmi dugó, útlezárások és elmebeteg sofőrök akik 80-nal az szaggattak a jobb kezes utcákban. Vizsga végén amikor próbáltam a 2. parkolásból a kiállást megoldani a vizsgabiztos el kezdett siettetni és türelmetlenkedett hogy nem bírtam olyan gyorsan végrehajtani (miközben az elején még ki is emelte hogy én kezdő vezető vagyok és csináljak mindent nyugodtan a saját tempómba csak balesetveszélyes manővert ne csináljak) aztán az oktató elkezdett “súgni” miközben én tudtam volna önállóan korrigálni de mindegy.. akkor már mondta a vizsgabiztos hogy ez sajnos bukta.. először még elkezdték a szakfelügyelővel az oktatót szidni hogy ez nem tanóra és nem oktatni kell ilyenkor.. aztán oktatói beavatkozás címszóval meghúztak.

A vizsgabiztos ragaszkodott hozzá hogy oda parkoljak be úgyhogy muszáj volt oda parkoljak.. csak az a vicces hogy az oktató később mondta is nekem hogy ő vért izzadt mire onnan kiállt tolatva nem hogy egy kezdő vezető. És azért kellemetlen mert a kihúzott tételeket jól megcsináltam és vezettem is a forgalomba több mint 50 percet ismeretlen utakon dugóba.. kamera nem hiszem hogy van egy fapados suzukiba sajnos

2022. jan. 8. 01:00
 4/10 anonim ***** válasza:
6%

Sajnos nem tudsz vezetni és ideg bajos vagy.

Miaz hogy hárman ültek benne, meg megváltoztaták az útvonalat?

Nem csak egy begyakorolt úton kell tudni vezetni.

Ismeretlen úton? És ott nem úgy kell vezetni mint máshol.

De nyilván felét se mondtad el, meg azokat sem amiket elba..tál.

2022. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is próbálta az útvonalat változtatni a vizsgabiztos, még elindulás előtt... Az oktatóm mondta, hogy nem szeretne ismeretlen útra menni, csak amit gyakoroltunk. A vizsgabiztos megsértődött, de átmentem.... Mivel országutat húztam, 2 megfordulás volt nekem is. Egy y a városban, egy egyívű kint az országúton. Nálam is bepróbálkozott mégegy parkolással mikor visszaértem, de mivel szűk hely volt, mondta az oktatóm, hogy "nincs hely". Így megúsztam.
2022. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Utolso,az en oktatom pedig direkt nem a vizsgautvonalakat gyakoroltatta be velem.

Nem mentunk 2x egymas utan ugyan azon az utvonalon az oktatas alatt.

Vannak a varosban helyek,amiket sokszor megjartunk,de ezeken kivul ossze vissza memtunk mindenfele.

Jogsi utan is begyakorolosz egy utvonalat es csak azon kozlekedsz?

Van ilyen munkatarsam.a ferje 3 hetig jart vele.begyakoroltak a munkaba vezeto,es onnan a hazavezeto utat.csak ezen az utvonalon tud vezetni a draga.ha dugo van,akkor all a dugoban,nem hajlando eljonni masfele.meg ugy sem,hogy tobbszor felajanlottuk neki,hogy szendvicsbe vesszuk ketten,es elnavigaljuk amig ismeros utszakaszhoz er.tudod miert nem jon?mert arra nemtudja mikor hanyasba kell valtania....

2022. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4-és kommentelő:


Épp ez a lényeg, hogy a vizsgán életemben először mentem ezeken a helyeken és mindenhol helyesen közlekedtem úgy, hogy még út lezárások voltak egy aznap történt baleset miatt és építkezések is. Azt hogy 3 szakember ült a kocsiban az csak még jobban stresszelt azon kívül hogy egy vizsga szituációról van szó és tudod vannak olyan emberek mint én is hogy ilyenkor extran izgulnak es mert nagy a tét. De mind ennek ellenére az oktatóm szerint is nagyon jól vettem az akadályokat.

Ami rossz ebben az egészben az az, hogy a kihúzott tételeket teljesítettem ami egy y megfordulás és egy balra előre merőleges parkolás volt. Valamint 55 percen keresztül vezettem ismeretlen útvonalakon útlezárások es dugó közepette kezdő vezetőként nagy hibák elkövetése nélkül. Nyilván volt 3 apró hiba pont amit behúztak de nem csináltam semmi olyat ami azonnali bukást jelentett volna.. tehát a vizsgához szükséges idő megvolt es a kihúzott tételeket is jól megcsináltam.

A bosszantó csak az hogy a vizsgabiztos meg egy parkolást kért a végén egy kegyetlen szűk parkoló helyre amit ő választott ki és a parkolás fajtáját is ő választotta meg tehát nem is ugy parkoltam amit húztam. Be tudtam állni, viszont kifelé nehezebb volt és kezdőként nyilván több időt vett igénybe mert jobbkezes utcában voltam ahol 2 irányból száguldottak a kocsik. Próbálkoztam es gondolom megunták egyszer akartam korrigálni de akkor már odasúgott valamit az oktató es emiatt a vizsgabiztos kérte h álljak vissza es oktatói beavatkozás címszóval húztak meg.. tehát egyrészt jogom lett volna korrigálni es úgy gondolom ahhoz is kezdő vezetőként hogy kicsivel több időt vegyek igénybe hogy egy ilyen helyről kiálljak mert tudod tolatva kellett rendkívül óvatosan es nem láttam a mellettem lévő parkoló autóktól sokáig.. És amikor átadtam az oktatónak a helyemet, azt mondta hogy ő vert izzadt mire onnan kiállt.

2022. jan. 9. 12:17
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

6 os. 5 ös vagyok.

Szó sincs ilyesmiről. Mi is mentünk majd minden alkalommal olyan útvonalon,aminek köze sem volt a vizsgához. Szinte a város minden zugát megjártuk. A vizsgaútvonalakra max egyszer kétszer mentünk.

Mindig volt valami kitérő. Volt, hogy mélygarázsba vitt le, mert valami dolga volt arra, volt, hogy én vittem át a szomszéd városba a központba a kartonokért, stb. Egyszer úgyvolt, hogy nekem kellett volna az anyósát elvinni hozzájuk, de aztán addigra már odaért a mama mire én mentem vezetni azt hiszem.

2022. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

Nyilván úgy kellene menni ahogy te diktálod és azokhoz a szabályokhoz igazodni a vizsgabiztosnak amit te elő írnál neki.

Azért ez szégyen hogy itt azok akarnak dirigálni akiknek még halvány fingjuk sincs a vezetéshez.

2022. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
* nyugodtan lepontozhatod !
2022. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!