Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen anyagból vannak pontosa...

Milyen anyagból vannak pontosan a mezőgazdasági traktorok adapterei, pl. eke?

Figyelt kérdés
Bocsánat ha nem ez a hivatalos megfogalmazás de nem értek annyira a témához. Az a rész érdekel amelyik a földet műveli fizikailag.

2022. jan. 15. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Acél.
2022. jan. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Azt gondoltam, de pontosan milyenből? Gondolom nem sima acél mert az akár el is hajolhatna ha túl kemény a föld
2022. jan. 16. 07:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen edzett acél, de a pontos ötvözetet csak a gyártó tudná megmondani.
2022. jan. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tömör acél az. Es igen, van olyan, hogy túl kemény a föld. De akkor sem hajlik el, hanem hamarabb törik valami. És ez is ritkán fordul elő, mert mikor beton a főld, akkor bele sem megy az eke a földbe, és nem is szabad olyankor erőltetni a szántást, mert a földnek sem jó csontszárazságban szántani.
2022. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Főként acélból.

De eke kormánylemezt műanyagból is csinálnak.

Mondjuk ekeváz lehet S355-es acélból is.


A tárcsalap vagy ekefejek, amik fizikailag a talajt művelik bóracélból vannak.

Ezek vékonyságuk ellenére igen rideg anyagok. Inkább törnek, mintsem elhajlanak.


Például egy eke kopó alkatrészt akartam átfúrni, ami csak 8mm vastag. A fúró bele se akart kapni. Ugyanazzal a fúróval azután még 9 lyukat kifúrtam ennél vastagabb laposvasnál gond nélkül.

2022. jan. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!