Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol kapható légtömlős csengő?

Hol kapható légtömlős csengő?

Figyelt kérdés
Régi benzinkútnál egy csengő jelezte, ha valaki tankolni érkezett, megpedig úgy, hogy egy zárt levegős gumi tömlőn áthajtva, megszólalt egy csengő. Nem tudom hol kapható (akár tevrajzként), vagy hogyan kereshető rá a neten. Többféle szó összetételben próbáltam, hiába.

2022. jan. 16. 04:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez valami házi barkács lehetett, nem egy szabvány kereskedelmi termék.
2022. jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát azért nem egy űrtudomány csinálni egy ilyet :)

Viszont én valószínűleg nem levegősre csinálnám meg, mert manapság aránylag potom pénzért lehet venni fotocellát.

2022. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire lehetett barkács. Szinte minden régi amcsi filmben ilyen volt. A fotocella elektromos, ami nem mindig van. Egy csak fizikai összeállítás nem igényel szinte semmi karbantartást, nem függ áramszünettől, holdállástól, fénytől, melegtől stb.
2022. jan. 17. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Á, nem, egy tisztán mechanikus eszköz nem igényel karbantartást, de aranyos :D

Pláne a gumitömlő nem, amin napi n+1 autó megy keresztül.

Nem csesztetésből vagy szemrehányásból mondom, de hidd el, nem véletlenül ez a trend, hogy amit lehet, elektronikusan oldanak meg, azon belül is a legkevesebb mechanikus kapcsolóeszközzel, vagy egyéb kopásnak kitett alkatrésszel.

2022. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!