Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sineken 4 kilómétert legyalogo...

Sineken 4 kilómétert legyalogolni mennyire fárasztó?

Figyelt kérdés

Vonat nem közlekedik a vonalon, viszont a legrövidebb útvonal oda ahova szeretnék menni az, ha egy régi vasúti sineken sétálok közel 4 kilométert.


Szerintetek mennyire nehéz, fárasztó ennyi távolságot legyalogolni oda majd vissza a sinek között? Városban napi 6-7 kilométert is le szoktam sétálni gond nélkül, nem tudoma sinek közötti köveken mennyire nehéz ez.



2022. jan. 16. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, ha nem tűsarkúban teszed.
2022. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Talpfákon/betonaljakon kell lépegetni aztán akkor nem vészes.
2022. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mentem már hasonló távot, meg hát ugye a vonalbejárók hivatalból teszik meg ennek a többszörösét is. A kulcs a megfelelően vastag talpú lábbeli , ami jól fogja a bokádat, az ugyanis garantáltan ki-ki akar majd fordulni alólad a bagikövön.


És ha ez már rég felhagyott vonal, akkor bizony a vegetációval is meg kell küzdeni, ami adott esetben reménytelen feladat is lehet motoros fűrész nélkül. Ha meg mégsem olyan elhagyott vonal , akkor figyelj , mert az időnként előkerülő tolatós teher akkor is nagyot üt, ha szerinted amúgy nincs forgalom a vonalon.

2022. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit rosszabb, mint sima úton, cserébe nem nagyon lesz szintkülönbség.
2022. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát rengeteget gyalogoltam már síneken... nem szerettem meg... de kibírható.

Minél vastagabb, erősebb talpú cipőt vegyél fel, hogy ne szűrja a bagikő a talpadat.

A talpfákkal, alljakkal az a gond, hogy pont nem lépéstávolságra vannak. Ha mindegyikre rálépsz akkor olyan tipegős lesz a járás, minden másodikra lépni meg túl hozzú :D

2022. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
talpfákon egyáltalán nem fárasztó, átlagos cipő jó hozzá, csak tényleg kicsit lassabb a haladás a rövidebb lépések miatt.
2022. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

melyik vasútvonal ez?

ha nagyon rég felhagyták akkor bozótharcra is készülj!

2022. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az 5., pont nem lépéstávolságra vannak a talpfák, xar ott kutyagolni. A vasútvonalak mellett általában van földút, inkább ott menj.
2022. jan. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 MGéza ***** válasza:
100%

#8:

Igen, az a karbantartós út. Ha jó ideje elhagyatott a vonal, akkor jó eséllyel betemette a gaz rég, semmivel nem jár vele jobban. Mint rutinos, egykori MÁV dolgozó mondhatom hogy a közepén haladva jársz a legjobban, onnan ki szokta verni az oldalára a kavicsokat, ott a legsimább. Kemény talpú cipő persze így sem árt, plusz a bagi kő az bizony mozog, a boka könnyen kifordulhat rossz cipőben. Bakancs vagy túrabakancs a legmegfelelőbb járni rajta.

2022. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Amúgy karbantartott a vonal, rosszul írtam mert nagyon ritkán de jár rajta vonat de csak teher. Karbantartó út nincs mellette.
2022. jan. 17. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!