Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten megéri egy autót...

Budapesten megéri egy autót fenntartani, vagy tömegközlekedéssel is megoldható az utazás?

Figyelt kérdés

2022. jan. 25. 11:00
A kérdező szavazást indított:
Nem mondanék le az autómról, kényelmesebb
A tömegközlekedés jól kiépített, és olcsóbb is
A dugók miatt jobb a tömegközlekedés
Saját kocsival biztos nem furikáznék Pesten belül, de kapok céges autót
25 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van parkoló a munkahelyeden, akkor kocsi, de néha a busz hamarabb beer :D a dugokban
2022. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát most attól függ melyik részen és mennyit utazol.
2022. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozni mész csúcsidőben akkor szerintem mindenképpen tömegközlekedés. Nekem kényelmesebb is hogy nem kell idegeskednem a dugóban és utána parkolóhyelet keresni.
2022. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem oda érheti meg autót tartani ahol nincs akkora forgalom és nem olyan jó a tömegközlekedés,kevesebb vonal,ritkább a járatok.

Amúgy én már csak azért sem autóznék mert nagyvárosban kész idegbaj a dugóban félmillió idegbeteg között találgatni hogy mi merre van.Inkább felülök a buszra és nyugodtan megvárom hogy odaérjek.

2022. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Jelenleg céges autóm van, de ha nem lenne akkor sajátot tartanék fenn.


Több okból is megéri:


1. A tömegközlekedés alapvetően csak a metró és főbb villamos-busz vonalakon gyors. Ha nem a belvárosban mozogsz, akkor sokkal nagyobb utazási idők, követési idők vannak.


Saját lakásom, alig 3 km: Tömegközlekedéssel, 25-30 perc, autóval 5-8 perc. Gyalog ha sietek 35-40 perc. Esetleg jó időben a bicikli jöhet még szóba.


2. Én nem csak Budapest egy szűk részében mozgok. Rendszeresen eljárok hétvégén túrázni, kirándulni, autóval az ország jelentős része elérhető 1,5-2 órán belül. Rengeteg embernél látom, hogy hétvégi autót tart fenn.


3. Lehet sokat állok dugóban, de még mindig jobban érzem magam a TISZTA, kényelmes, tágas autómban a saját kis mikro környezetemben, mint egy tömött tömegközlekedési eszközön, ahol ki tudja ki ült előttem, folyamatosan renitens személyek, kisebbségek szállnak fel. Szagolod a másik büdös izzadtság szagát, hallgatod az óbégatást, telefonálást, hangos zenét.


Meg alapvetően zavar, hogy belemásznak az aurámba, ha állok akkor a másik hónapja van az orromtól 5 centire, ha meg ülök, akkor beállnak úgy, hogy konkrétan egy kanyarban az arcomhoz nyomja egy vadidegen ember az ülepét és a segglyuka 2 centire van az arcomtól.


Nyilván autósként is zavaró a sok türelmetlen, frusztrált ember, de sokkal kevesebben vannak körülötted. Míg egy tömött buszon 100+ frusztrált ember heringpartizik.


Plusz amit utálok, télem fűtik mint állat, kabátban leizzadok. A cuccot nem tudod hova letenni, alapból nem vihetsz sok dolgot, vagy csak rohadt körülményesen. Sáros vizes időben minden tiszta retek lesz. Nyáron meg vagy van klíma vagy nincs. Plusz mindig van egy retardált aki kinyitja az ablakokat.


Autóban meg a saját zeném hallgatom, saját komfortomnak megfelelő hőmérséklet van, plusz annyi cucc bele fér, amennyivel tömegközlekedésen 5x kellene fordulni.

2022. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egyetlen nagy hátránya az autónak a parkolóhely. Belváros ilyen szempontból rémálom, de még külsőbb kerületek is olyanok, hogy ha későn érek haza, akkor vakarhatom a fejem, hol álljak meg, mert mindenhol is autók vannak.
2022. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Csak Budapestre szerintem nem éri meg kocsit fenntartani. Akkor igen, ha máshova is kell és használod Budapesten kívül. Budapesten belülre messze a legpraktikusabb és legolcsóbb egy kisebb motor, akár elektromos is. Főleg ezekkel a "telekkel" az utóbbi évben. Kézzsák és lábzsák felrakása után effektíve ugyanolyan meleg, mintha sétálnál, de cserébe dugó sincs. Elektromos esetén pedig 3-5 ft/km a fenntartása kb. Nagyjából ötöd annyi, mint egy 250-es motornak. Pedig már az is a harmada egy olcsó kocsinak...
2022. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag nem éri meg, kényelmileg meg igen.

De amúgy a belvárosba már gyakorlatilag soha nem megyek kocsival, bicaj vagy BKV.

Kocsival meg maradok "kint", előbb megyek ki Érdre, Kelenföldről, ha ott is el tudom intezni, mint át a Pesti oldalra, vagy Észak-Budára.

2022. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok, az lemaradt, hogy leginkább vidékre járáshoz nélkülözhetetlen a kocsi
2022. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a tömegközlekedés a munkahely/ovi/suli között akkor lehet lemondanék a saját kocsiról, de azert Pesten kívülre mindíg oscarral/telekocsival vagy tömegközlekedéssel... hát szerintem én szívnék a z autótartással mindenképpen!
2022. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!