Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor meg kell állitani...

Most akkor meg kell állitani a motort tankolás közben?

Figyelt kérdés
A barátommal voltunk valahol és előtte tankoltunk. Indulás után 2-3perc után már a benzinkúton voltunk, szóval még rendesen hideg volt az autóban és járró motorral tankolt. Én úgy tudom, hogy szigorúan tilos így tankolni, és talán még a kúton is kivan írva, de a barátom szerint nem veszélyes. Azt mondja, hogy máskor ő is megállítja, csak most nagyon hideg volt és az akkuja is gyenge, és nem biztos, hogy kibírt volna még egy inditást. Egyébként nem szólt miatta senki, de talán nem is vették észre.

2022. jan. 30. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Nos nagyon egyszerű oka van neki: Tűzveszélyes.

Még ha elsőre azt is mondja valaki, hogy jajj mennyi az esélye hogy gond legyen, jobb félni mint megijedni.


Elég ha a kipufogórendszer valahol pl kifúj, aztán egy apróbb izzó koromdarab, vagy épp valamelyik elektromos érintkezésnél, vagy generátornál egy apró szikra jön létre, mert pl akkor kapcsol be akár a hűtőventi.

Gyulékony anyag meg ugye elhet a közelben....

Igen esély tényleg minimális, de jobb megelőzni a bajt, ezért van a szabály, hogy motort leállítani.

2022. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Én sajnos vagy 2 hónapon keresztül járómotorral tankoltam a kocsit (mert minden egyes k.rva indításnál csak belökve indult be aztán nem volt a benzinkúton kedvem tologatni).

Itt vagyok nem robbantam fel 1x-se. Bár 1-2x a kutassrác érdekes szemmel nézett de szólni se szóltak érte. De persze ha tehetem leállítom a kocsit és nem szeretek járó motorral tankolni.

2022. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Ez egy régi szabály, akkor hozták mikor még trabantok járták az utakat, azoknak a motortérben volt a tank, járó motornál pedig könnyen meggyulladt a lefelé ömlő benzingőz a motortérben.


Olyan autónál ahol nem a motornál tankolsz, tehát elöl a motor, hátul a tanknyílás,semmi indok nincs rá hogy ne járó motornál tankolj, a büdös életben nem fog kigyulladni azért mert jár a motor.


Amire viszont ügyelni kell az az hogy egyes ruhák képesek elektrosztatikusan feltöltődni, tehát mikor kiszállsz az üléssel súrlódva feltöltődsz, és mikor a kasztnihoz/tankbetöltőhöz érsz a pisztollyal az szikrázik, és a benzin gőz begyullad.

2022. jan. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Mert nincs pénz egy másik akkumulátora, de kocsi az legyen... hihetetlen. Akkor a műszaki állapota milyen lehet? 🤨 Kifogások azok vannak.
2022. jan. 31. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ember sajnos van akinek ilyen nehez az elete. Nekem is volt ugy hogy arra nem volt penzem hogy 2 ezerrel tobbet tankoljak.. ha nincs akkor nincs nem tudsz mitcsinalni a nincsbol nem tudsz kiadni 30-40 ezret 1 uj akkumlatorra.
2022. jan. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Inkább aza baj hogy nem tud a haverod gondolkozni.

Én ha tudom hogy kevés a nafta akkor teszek bele és úgy állok meg, nem rögtön az indulás után.

Így elkerülhető hogy rögtön lekelljen állítani.

2022. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hogy pontosítsak, a barátom alatt egész pontosan azt értem, hogy a párom, de ez irreleváns a kérdés szempontjából. Egyébként hivatásos kamionsofőr, egy 40 tonnás szerelvénnyel dolgozik, tehát gyanítom valamennyire ért az autókhoz.
2022. jan. 31. 11:42
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is hivatásos jogsim van, én ugyan értek az autókhoz, de a jogosítványszerzéskor a biztonságos üzemeltetés tanfolyamon sokan voltak akiknek még egy izzócsere is problémát okozott és azt kell mondjam hogy a tanfolyam ellenére sem lettünk okosabbak... Szóval egy jogsi nem garancia arr hogy ért is az autókhoz.

Egyébként én mindig leállítom tankolás közben, kötelező is, de szinte biztos hogy senki és semmi nem fog felrobbanni/ kigyulladni ha jár a motor.

A benzin esetében lenne vészélyes, mert elég illékony anyag, de a mai kutak már ilyen hiperszuper rendszerűek, még csak benzin/ gázolaj szag sincs, nem hogy még gőzölögjon ottan...

2022. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Hogy nyitjátok ki a tanksapkát, ha az a slusszkulccsal nyílik? Járó motornál nem lehet kihúzni a kulcsot.
2022. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 nem minden autónál nyílik kulccsal, nekem konkrétan még egy olyan autóm sem volt, ami kulccsal nyílt volna.🤷‍♂️
2022. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!