Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Horvátországi parkolási...

Horvátországi parkolási bírság 2014-ből?

Figyelt kérdés

Most kaptam kézhez és 2014-es decemberi parkolásibírásgot, miszerint Horvátországban nem fizettem ki a parkolást. Nem értem ez mi, mert én tuti biztos, hogy télen nem voltam Horvátországban, sőt nyáron is csak 1x voltam azóta. Bírósági végzés 200 eurós büntetésről.

Hogy lehet bizonyítani, hogy én akkor nem voltam ott és az autómat sem adtam kölcsön?



2022. febr. 1. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valami csalás lehet. Neked semmit sem kell bizonyítani, nekik kell hogy szabálytalankodtál. 8 év után esélytelen, ne aggódj.
2022. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fotó sem volt csatolva, pedig a levél azt írja, hogy csatolták a fotót róla. Se a kocsi márkája. Teljesen levert a víz, mert általában ilyen ügyekben veszít a kisember...
2022. febr. 1. 14:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csalás, ne foglalkozz vele. Egyébként ha igaz lenne, akkor is már elévült volna. De valószínűleg valami csaló akar lehúzni.
2022. febr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ez egy csaló műve..
2022. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!! ami meg magyar ügyvédi szám rájta van, nekik fogalmuk sincs, ők csak a közvetítő és fordító szolgáltatás :D szóval nem tudnak semmit
2022. febr. 1. 15:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

'Nem értem ez mi, mert én tuti biztos, hogy télen nem voltam Horvátországban, sőt nyáron is csak 1x voltam azóta.' - mi a kerdes?


Foto nincs, vita eseten te bizonyitani tudod ezer es egy modon hogy nem voltal ott, azt' ennyi. Amugy az se keltett benned gyanut, hogy EUR-t kernek, amikor Horvatorszagban kuna van?

2022. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mással is volt ilyen helyzet már: [link]


Jogos, hogy ott kuna van. Arról meg ilyet találtam:

[link]

Miért euróban van megállapítva az összeg?

Azért lett euróban meghatározva a követelés, mert az mindkét fél részére világos és elfogadható, azaz egyszerűbb a forintot euróba konvertálni (és a kunát euróba), mint a kunát forintba. Azonban, ha Ön kunában szeretné kifizetni a tartozást, úgy azt is megteheti a napi euró/kuna árfolyam szerint.

2022. febr. 1. 15:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csaló.

Abban bízik hogy megijedsz hogy komolyabb következménye lesz és befizeted, de ne tedd. Sőt én a helyedben kicsit meg is tréfálnám, nyomtatnék papírra egy 200 Eurós bankjegyet és alá írnám hogy sajnos ez nem jött össze.

2022. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Abszolút ne csinálj semmit! Még akkor se ha visszamennél az országba.
2022. febr. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Eddig nem csináltam semmit. Mai napon kaptam felszólítást ismét, de még nem tudtam átvenni, majd csak holnap... Kezdődhet a levelezgetés...
2022. ápr. 26. 11:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!