Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan buktatott meg a...

Jogosan buktatott meg a vizsgabiztos?

Figyelt kérdés
Nemrég csináltam újra másodjára a forgalmi vizsgát (az elsőn hibáztam, és a hiba közepesnek számított, de azt én magam is teljesen igazságosnak tartom, hogy megbuktattak miatta). Időközben új oktatókocsit kaptam, mert az első, egy fekete kia összetört egy balesetben (akkor nem én vezettem) az első vizsga után (összesen 34 órát vezettem vele). Ez a kia egy nagyon jó kocsi volt, az új, amit kaptam, egy szürke ford, ami hát rosszabb állapotban áll kicsit az előzőtől, a legnagyobb gond vele, hogy jobban lefulladhat, főleg emelkedőn. A 2. vizsga előtt viszont ismét felvettem 4 db gyakorló órát, mert soká kellett várnom a következő időpontra, és az újabb vizsgakör előtt pár nappal vezettem le, hogy ne essek ki a gyakorlatból (ezzel így volt elég időm hozzászokni az új kocsihoz is, pedig sokáig nem tudtam, hogy új autót fogok vezetni). A gyakorlás alatt párszor persze lefulladt a kocsi a forgalomban, de a vizsga előtti napon az oktató nyugodt szívvel mondta, hogy szerinte menni fog, elmer engem engedni. Ezen a vizsgán másik vizsgabiztost kaptam, aki elsőre még szimpatikusnak tűnt. A vizsgafeladatokat (Y-forduló és jobbra hátrameneti merőleges parkolás volt), hibátlanul megcsináltam, és a forgalomban is megadtam az elsőbbséget, ahol kellett, szétnéztem folyamatosan jobbra-balra, valahányszor egy betorkolló utca mellett haladtam el, gyalogosokat, akik voltak elengedtem, egyetlen gond az volt, hogy lassabban mentem kicsit a kelleténél. Ez főleg egy bizonyos útszakaszon volt érvényes, ahol már lehet menni 50-nel is, mert valamennyire már főútnak számít, de én csak 40-nel mentem. 37 óra gyakorlás alatt valahányszor azon az úton mentem, 90%-ban 40-nel szoktam vezetni, egyszer nem volt még gond érte. A vizsgabiztos viszont a 4-ből 3-szor ott szólt meg engem vizsga alatt így: ,,Mennyivel megyünk?''. Én a hangsúlyából úgy éreztem, hogy úgymond biztatni akar, hogy menjem már kicsit gyorsabban, és én ahogy lehetett törekedtem is az 50-re utána, amikor megszólított. A 4. alkalomnál szintén gyorsítottam, de az még nem is kapcsolódik lényegében a bukáshoz. Ezen kívül még annyi gond volt, hogy egy hosszabb emelkedőn a kocsi pont elkezdett lefulladni (de csak lassult, teljesen szerencsére nem állt meg), és én próbálgattam gyorsítani úgy, hogy kétszer is 1-ből 2-esbe raktam a váltót. A vizsgabiztos szerint nem ezt kellett volna, hanem a gázt nyomnom. De én nyomtam a gázt, ennek ellenére éreztem, hogy egyre lassul a kocsi, azért próbálgattam, végül a maradék 30 métert 1-esben tettem meg (azért kezdődött a lassulás, mert az emelkedőn félúton megállt előttem egy másik jármű, és ki kellett kerülnöm, de előtte nekem is meg kellett állnom, és a kocsi ezért esett ki a ritmusból). Tehát a vizsga végén (!), amikor még azt hittem, hogy már talán sikerült, megállított, és közölte a hibát, szerinte ez őrjítően lassú volt (a legkisebb sebesség amivel mehettem olyan helyen, ahol 50-nel kéne, az 35 volt). Továbbá közölte, hogy egyszer nem néztem a kilométer órára (még most is rejtély, hogy hátulról ezt hogyan tudja megállapítani), meg hogy a váltót egyszer se raktam négyesbe (a régi kocsinál bőven elég volt még 50-nél a 3. fokozat, de a fordnál is ment az 50 3.-ban erőlködés nélkül, legalábbis én ehhez szoktam hozzá). Úgyhogy megbuktatott, de akkor legalább ne vezetettetett volna végig a vizsgán, ha már kétszer megszólt, akkor kellett volna, meg ráadásul vége volt a vizsgának, elhaladtam a kiindulási pont mellett, az oktató kérdezte is tőle, hogy bemenjünk-e már, de a vizsgabiztos még mondta, hogy tovább (ugyanarra a szakaszra, ahol már háromszor megszólított a sebesség miatt). Tényleg ennyire gond lenne, hogy egy közepes főúton 50 helyett 40-nel vezettem?

2022. márc. 3. 10:42
1 2 3
 1/21 Beviz Elek ***** válasza:
92%

Szerintem igen. Bizonytalan, mozgó közúti akadály voltál. Nem tudtad a forgalom tempóját tartani. Nem tudtál dombon felfelé gyorsítani.


Értem hogy vizsga előtt nem sokkal másik autót kaptál és ez egy kezdőnek nagyon sokat számít, de a vizsgabiztos nem vizsgáztathat ez alapján.

2022. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyakorlás alatt rendszeresen jelezte az oktatóm, hogy ha 50-el lehet menni és semmi nem indokolja (csúszós út, jobbkezesek, dugó, gyalogos, kanyar stb), akkor igenis kell menni legalább 47-48-cal, mert indokolatlanul lassúnak lenni ugyanúgy hiba. Nyilván túllépni nem szabad, vizsgán még egy picit sem, de a 40, pláne 35 az szándékos feltartása a forgalomnak. Vizsgán a vizsgabiztos is megjegyezte, hogy jobbkezes, fekvőrendőr ide vagy oda, 30-as táblánál nem döcögünk 18-20-al konstansan, igenis tessék gyorsítani és fékezni, ahol kell. Ha lesz jogsid, nyilván nem muszáj így csinálnod, de főúton 35-40-el menni tényleg nagyon kevés, szarrá fognak dudálni meg anyázni. Az oktatódnak illett volna szólnia erről, nem hagyni megyegetni szép komótosan. És igen, 50-nél nem 3-asban szokás menni, mondjuk igaz, ha neked a 40 volt a csúcs, akkor valóban indokolatlan lett volna a felváltás nagyrészt, de akkor meg a lassúság a probléma...

Mindenesetre ezek nem azonnali bukást jelentő okok, tehát kellett ott lennie még hibavonalaknak bőven.

2022. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért vitt még egy körre, mert nem volt biztos benne, hogy megbuktat.
2022. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos gépkezelési hibák miatt köteles buktatni.
2022. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tanulmányozd a vizsgalapot, a sikertelenséget okozó hibák között ott van "nem képes felvenni a forgalom ritmusát, akadályozza a forgalmat, vagy a vizsga időtartalma alatt túlnyomórészt indokolatlanul lassan halad."


A leírásodban a lassan haladás részleteit mesélted el, a vizsgabiztos többszö9r is figyelmeztetett, még azt nem mondhatod, rá, hogy rosszindulatú volt.

2022. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Elég lett volna annyit írni, hogy emelkedőn egyesben olyan lassan mentél, hogy érzésed szerint készült lefulladni a masina, erre kettesbe próbáltad erőltetni gáz helyett.
2022. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Hát igen. Az írásának négyötöde felesleges. A tagolás hiánya is zavaró. A gépkezelés elvonta a figyelmét, túlságosan lekötötte. Ráadásul olyan műveleteket végzett, amely egy tökéletes állapotban lévő, jól ismert járműnél is értelmetlen (felfelé váltani, amikor erőlködik a motor). Az indokolatlanul lassú haladás is elég lenne a bukfenchez.
2022. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Egy vénasszony nem tud ennyit pletykálni.

Semmi értelme ennek, miért nem a lényeget írod le.

2022. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Ja igen, mondjuk az nekem is szemet szúrt, hogy miért felváltott, mikor alig bírt menni a kocsi még 1-esben is...

Kérdező, ha ez véletlen baki volt, az egy dolog, vizsgadrukk, izgultál, előfordul. Na de bocs, ha rosszul látom, de nekem úgy jön le, hogy szerinted ez teljesen jó megoldás, hogy a sebességen nem vagy alig változtatsz, ellenben feljebb váltasz, miközben alacsonyabb fokozatban is majdnem megállsz, mert olyan lassan mész. Csoda, hogy ekkor nem fulladtál le. Ez az eljárás viszont nagy baj, az meg pláne, hogy el se gondolkodsz a vizsgabiztos tanácsán. Alapvető hiányosságok vannak ezek szerint a tudásodban az autókezelést illetően. Az oktató ezeket sosem említette? Rákérdeztél, hogy szerinte mi lett volna a helyes módszer?

2022. márc. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem lett volna kötelező megbuktatnia, kis jóindulattal átenged, de viszonylag friss, fél éves jogsival is azt gondolom, hogy 50-es zónában 35-tel menni az őrjítően lassú. Pont egy ilyenbe futottam bele a minap. Nem volt rajta T betű, de kb. 35-tel ment, amikor mehetett volna 50-nel, és semmi nem indokolta ezt a tötymörgést - tiszta idő volt, nem csúszott az út, előtte sem volt senki. Kezdőként én nem nagyon előzgetek, inkább "kivárok", de 5-6 km döcögés után úgy döntöttem, hogy ezt már én sem bírom, megelőztem.

Gondolom azért vitt el a vizsgabiztos még egy plusz körre, hátha megmutatod, hogy tudsz gyorsabban is menni, és talán akkor átengedett volna.

2022. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!