Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Robogóval és elektromos...

Robogóval és elektromos kerékpárral szabàlyos a járdán parkolni? (A teljes szélességet elfoglalva)

Figyelt kérdés

A munkahelyem közelében egy társasház előtt mindig végig van pakolva a járda robogókkal, elektromos és hagyományos biciklikkel. A teljes ház előtt, és a járda teljes szélességét elfoglalva, tehát sokáig az úttesten kell gyalogolni.


Azért meglepő számomra, mert itt rendesen ellenőrzik a parkolást és ha egy autós foglalja el a járdát akkor nagyon hamar megjelenik a szélvédőn a "meglepicsomag".


Motorokra, robogókra ez nem vonatkozik?


Mit lehetne tenni, hogy ne az autók között az úttesten kelljen sétálni?

(A másik oldalon nincs járható járda, azt ne írjátok, ha lenne akkor nem is lenne kérdés. :D)


2022. márc. 31. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Kétkerekű járművekkel szabad a járdán várakozni, díjfizetés sincs így ott, ahol fizetős lenne a várakozás. De minimum olyan széles szabad helyet kell hagyni, hogy egy babakocsi vagy kerekesszék gond nélkül elférjen.
2022. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ 40. §


"MEGÁLLÁS

(...)

(8) * A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha


a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,


b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,


c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és


d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.


(9) * A járdán a mozgásában korlátozott személy (vagy az őt szállító jármű vezetője) járművével, a betegszállító gépjármű, az iskolabusz, a gyermekeket szállító autóbusz, a kerékpár, a kétkerekű segédmotoros kerékpár és a kétkerekű motorkerékpár a (8) bekezdésben említett egyéb feltételek fennállása esetén akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedi meg."


Azaz motorral, smkp-val és bicajjal meg szabad állni járdán, HA marad minimum másfél méter ÉS a járda legalább fele.


Ez Budapest? Ha igen, akkor:

FÜIK-nél tudod bejelenteni, ők küldenek köztereseket intézkedni.

Ha konstans fennálló probléma, jarokelo.hu-n is érdemes bejelenteni.

FÜIK telefonszáma: 0613017500

[link]

2022. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is a járókelőt akartam javasolni - nagyon hamar továbbítják az illetékesnek a bejelentéseket, és visszajeleznek, hogy milyen intézkedés történt.
2022. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, budapest, folyamatos probléma.

Nem hogy babakocsival, de még anélkül is esélytelen elférni, pedig én pl. vékony vagyok.

2022. márc. 31. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
(#2es vagyok. A 40-es paragrafus értelemszerűen alkalmazandó a várakozásra is, nem csak megállásra. Lsd 41-es paragrafus)
2022. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!