Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Júliustól csak új rendszám lesz?

Júliustól csak új rendszám lesz?

Figyelt kérdés
Július elsejétől kizárólag új rendszám lesz már csak az új autókon vagy még a régieket is használják míg el nem fogynak?

2022. ápr. 20. 02:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. ápr. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
NYilván elfog fogyni a régi is.
2022. ápr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A juliusi datum az uj rendszamok megjeleneset jelzi csak. A regi sorozat megmaradt utolso darabjait is ki fogjak adni.
2022. ápr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Addig lesz a jelenlegi míg el nem fog. De ahogy én látom már idén el fog fogyni.
2022. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Júliustól már csak az új formátumú rendszámokat adják ki. A már legyártott régieket még valószínűleg fel fogják használni, de ami még nem lett legyártva (pl a V sorozat) az nem is lesz.

Nem tudom, miből gondolják egyesek, hogy a régi sorozatot végig fogják futtatni...

2022. ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igazából most rendeltük meg nemrég az új autónkat, aztán július vége - aug eleje a szállítás, emiatt voltam kíváncsi, hogy vajon már új rendszámot kapunk vagy még a jelenlegiből kerülhet rá majd.
2022. ápr. 20. 09:46
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Már az új rendszámot fogja kapni. Milyen kocsi? Tudom, hogy most rengeteget kell várni mindre, de érdekelne...
2022. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

✎ 5/ anonim válaszából: [Nem tudom, miből gondolják egyesek, hogy a régi sorozatot végig fogják futtatni...] 2022. ápr. 20. 09:41


Abból, hogy az erről szóló kormányrendelet azt írja elő, hogy 2022. július 1-től a rendeletben felsorolt adott járművekre csak az újtípusú rendszámtábla adható ki. Ezek, a részletes ismertetőjük nélkül a CD, TX, OT, továbbá a környezetkímélő gépjárműre adott világoszöld alapszínű, és gépkocsi kerékpárszállító eszközére szürke alapszínű, fehér karaktereket tartalmazó, a gépkocsi rendszámtáblájának karaktereivel megegyező rendszámtáblák.

Ha más esetekre is ez vonatkozna (vagyis, ha július 1-től nem lenne kiadható a jelenlegi formátumú rendszámtábla), akkor nem csináltak volna tételes felsorolást, hanem azt írták volna, hogy 2022. július 1-től nem adható ki a jelenlegi formátumú rendszámtábla.


Az ezzel foglakozó, a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet adott helyeit 2022. július 1-i hatállyal módosító 303/2021. (VI. 1.) Korm. rendelet a 100. számú Magyar Közlönyben jelent meg 2021. június 1-én.

Az egységes szerkezetbe foglalt, a módosításokat befoglaló jogszabály a Nemzeti Jogszabálytárban nézhető meg: [link] (A jelenleg hatályos szöveg jelenik meg, de fent a naptár-ikonra kattintva kiválasztható és megjeleníthető a 2022.07.01-től hatályos szövegváltozat.)

Illetve, a Magyar Közlönyben elolvasható a módosításokat tartalmazó 303/2021. (VI. 1.) Korm. rendelet, bár ez a módosított rendelettel való szövegösszevetés nélkül nehezen átlátható: [link]

2022. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

Akkor ezt azóta módosították, mert mikor először megjelent a közlönyben, akkor még úgy volt, hogy 2022 július 1. után csak az új típusú adható ki.


Viszont akkor nem sok értelme volt már most bevezetni, mert a régi sorozatból a T betű közepén járunk, a megmaradt V és Z sorozat meg még legalább 2 évre elég.

2022. ápr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

✎ 9/ anonim válasza: [Akkor ezt azóta módosították, mert mikor először megjelent a közlönyben, akkor még úgy volt, hogy 2022 július 1. után csak az új típusú adható ki.] 2022. ápr. 20. 11:13


Nem módosították. Attól korábbi megjelenésű rendeletet nem találok, mint amit megnevezve megadtam, még a Magyar Közlöny elérhetőségét is. Nem lett módosítva, ugyanúgy az szerepel benne, hogy csak az adott rendszámformák esetén nem lesz kiadható régi típusú.

Képen a Magyar Közlöny részlet: [link]

Nem találok e témával foglakozó korábbi rendeletet, ebben a rendeletben viszont nincs általános tiltás. Ebben a szövegben keresni sem kell általános tiltást, mert ha lenne, akkor nem lenne külön ez a meghatározott járművekre vonatkozó tiltás.

2022. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!