Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kattog az új biciklim, mit...

Kattog az új biciklim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hónapos Merida Big Nine 15 2021 MTB-m van, már vadiúj korában is kattogott tekerés közben valamennyire, de nem igazán foglalkoztam vele. Most már kb. 1500km van benne, eléggé kattog, lehet vele menni, de alig merem megtekerni, mert abból előbb-utóbb korház lenne, őrült veszélyes és kellemetlen érzés tud lenni, ha lecsúszik a lábam a kattanáskor, ezért pl. fejem kormányba beüthetém ezért óvatosan tudom csak hajtani. Akadt már pár sebem az évek során ebből. Magyarul az van hogy egy kicsit erősebb hajtáskor kattan. Elég megmagyarázhatatlan hogy egy új biciklivel már egyből kezdődik a gond, úgy hogy azért nem olyan kis ára volt, vagyis szerintem az a 250k már az a kategória, ahol nem kéne ilyennek lennie, főleg újonnan. Abszolút nem értem. Vadiúj korában nem romolhatott el benne semmi, és már akkor is kissé volt ez. A bicikli egyébként tökéletes, iszonyat kényelmes érzés hajtani, érződik hogy minőségi cucc, csak ezt a kattogást kéne valahogy megszüntetni.

Lánc be van fújva spray-vel és olajozva is be van.



2022. ápr. 22. 14:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Igazából amikor vásárolva lett akkor még csak nagyon kicsit, szinte nem is, ilyen 10 óra használat során 1x/2x történt a kattogás.
2022. ápr. 22. 14:34
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Még van rá garancia és vidd vissza.

De akkor kellett volna rögtön vissza vinni.

De mi az a kattogás, szalajt?

2022. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
És miért nem viszed szervizbe? Még garanciális.
2022. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

A kattogás általában középtengely (monoblokk) problémát szokott jelezni, de ennyire új bringánál szinte kizártnak tartom...


Egyetértek, garanciális hiba, vidd vissza.

2022. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Jó lenne (főleg Neked), ha megfigyelnéd és némi információtadnál, mivelis van összefüggésben a kattanás.

lehet, csak én nem tudom kihámozni.

Lehet középtengely, amin a pedálkarok vannak, annak is lehet még jobb vagy baloldali erősebb megnyomásakor, lehet a pedáltengely, ott is jobb vagy bal.

De lehet még más is, amit írtál, abból igazából semmit nem lehet tudni.

2022. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Nálam is van kattogás elinduláskor, de már 12 éve :)

Igaz teljesen más márka illetve az tényleg csak kattog, nem pedig "ugrik" egyet ahogy kivettem a szavaidból, ami veszélyes nagyon...


Én kicseréltem a monoblokkot, ugyanúgy kattog... mintha hátsó tengely felől jönne a kattogás de nem foglalkozok vele.

A tiédet meg vidd vissza mert ez így balesetveszélyes eléggé.

2022. ápr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Befújtam, újból kitakarítottam, ma 50km-et tekertem le vele az összes fokozaton, és érdekes egyáltalán nem kattogott.

Ezek szerint ez a 2 dolog orvosolta a problémát.

2022. máj. 8. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Na és miért emelted ki?
2022. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kenés hiánya és rosszul beszabályozott váltó us adhat kattogó hangot.
2022. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
...ilketve keresztbeváltás is.
2022. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!